Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komrsková olympijskou účast obhájila

13 2004
Brno - Jana Komrsková bude jako jediná česká zástupkyně startovat na olympijských hrách v Aténách ve sportovní gymnastice. Po vyléčení zlomeniny zánártní kosti i problémů s loktem o tom rozhodl její víkendový výkonnostní test. Až do dnešního dne se na olympiádu souběžně chystala také Kateřina Marešová, která byla připravena Komrskovou nahradit.

"Komrsková uspěla při sobotním kontrolním cvičení, při němž kromě rozhodčích asistovala i předsedkyně technické komise žen České gymnastické federace Hana Liškářová," uvedl reprezentační trenér Stanislav Vyzina.

"Komrsková celou prověrku zvládla a přesvědčila o své olympijské nominaci. Marešová dnešním dnem svou přípravu skončila," dodal.

Momentálně se Komrsková připravuje na své druhé olympijské hry pod trenérským vedením svého otce v Trnavě společně se Slovenkou Zuzanou Sekerovou. Ta si rovněž vybojovala aténskou účast.

V letošní sezoně Komrsková, čtvrtá v přeskoku na MS 2001 v Gentu, nestihla žádný závod. Kvůli zranění musela vynechat mistrovství Evropy, chřipka ji vyřadila ze závodu smíšených dvojic Grand prix v Brně a před červnovým mistrovstvím republiky dala přednost předolympijské přípravě v zahraničí.

"Komrsková je nesmírně zkušená závodnice. Dokázala se v minulosti dokonale připravit na mistrovství světa i mistrovství Evropy a věřím, že navzdory tréninkovému výpadku zvládne úspěšně i olympijské hry," dodal trenér Vyzina.

Autor:


Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz