Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komrsková postoupila do finále víceboje

17 2000
S y d n e y - Sportovní gymnastka Jana Komrsková postoupila na olympijských hrách do finále víceboje. Češka v dnešní kvalifikaci obsadila třiatřicáté místo. Sedmnáctileté Komrskové těsně uniklo finále v přeskoku. Známka 9,500 bodu stačila na třináctou pozici, což v redukovaném pořadí znamenalo, že ji od postupu finálové osmičky dělily tři místa. Ve finále na nářadích smějí cvičit pouze dvě gymnastky z jednoho státu, ve víceboji tři. Na kladině skončila Komrsková třiadvacátá, na bradlech získala 39. místo a vůbec se jí nevydařila prostná.

Nervozita opanovala Marešovou, která zcela pokazila první pokus na přeskoku a už se nedokázala s olympijskou soutěží srovnat. Pouze na kladině zacvičila solidně a obsadila 36. místo. Celkově ve víceboji Marešová obsadila 63. místo. Do finále soutěže družstev postoupily z první pozice Rusky, druhé místo patřilo Rumunsku a v úterním finále je doplní
Číňanky, Ukrajinky a Španělky. Z šestého místa horko těžko postoupily americké reprezentanty, obhájkyně zlatých medailí z Atlanty.

Jedenadvacetiletá elegantní Ruska Světlana Chorkinová, letošní mistryně Evropy, vyhrála kvalifikaci víceboje. Jediná se dostala přes hranici 39 bodů a objeví se i ve finále přeskoku, na bradlech a v prostných. Pouze na kladině se do finále nevešla.

 

Autor:


Další z rubriky

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz