Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Komrsková postoupila do finále víceboje

17 2000
S y d n e y - Sportovní gymnastka Jana Komrsková postoupila na olympijských hrách do finále víceboje. Češka v dnešní kvalifikaci obsadila třiatřicáté místo. Sedmnáctileté Komrskové těsně uniklo finále v přeskoku. Známka 9,500 bodu stačila na třináctou pozici, což v redukovaném pořadí znamenalo, že ji od postupu finálové osmičky dělily tři místa. Ve finále na nářadích smějí cvičit pouze dvě gymnastky z jednoho státu, ve víceboji tři. Na kladině skončila Komrsková třiadvacátá, na bradlech získala 39. místo a vůbec se jí nevydařila prostná.

Nervozita opanovala Marešovou, která zcela pokazila první pokus na přeskoku a už se nedokázala s olympijskou soutěží srovnat. Pouze na kladině zacvičila solidně a obsadila 36. místo. Celkově ve víceboji Marešová obsadila 63. místo. Do finále soutěže družstev postoupily z první pozice Rusky, druhé místo patřilo Rumunsku a v úterním finále je doplní
Číňanky, Ukrajinky a Španělky. Z šestého místa horko těžko postoupily americké reprezentanty, obhájkyně zlatých medailí z Atlanty.

Jedenadvacetiletá elegantní Ruska Světlana Chorkinová, letošní mistryně Evropy, vyhrála kvalifikaci víceboje. Jediná se dostala přes hranici 39 bodů a objeví se i ve finále přeskoku, na bradlech a v prostných. Pouze na kladině se do finále nevešla.

 

Autor:


Ford Transit 2,2 klima ABS ESP č.41.
Ford Transit 2,2 klima ABS ESP č.41.

r.v. 2013, naj. 69 000 km, diesel, 1. majitel
479 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze