Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Konec neohlašuju. Ještě bych to třikrát změnil, usmál se brankář Vokoun

OPORA. Tomáš Vokoun vyvrátil, že by chtěl definitivně skončit v reprezentaci. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

23 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hokejovým Českem se v pondělí rozlétla zpráva o tom, že brankář Tomáš Vokoun končí po olympiádě v reprezentaci. "Ale tak to není. Chtěl jsem jenom říct, že nepojedu na letošní mistrovství světa," vysvětluje gólman, který nemá v národním týmu konkurenci.

Jak to tedy všechno bylo?
Dostal jsem otázku, jestli letos plánuju jet na mistrovství světa, a já odpověděl, že ne. V novinách se pak objevilo, že chci ukončit kariéru v národním týmu. V tuhle chvíli vím jenom to, že na příští olympiádu budu asi starý a bůhví, jestli ještě vůbec budu hrát.

Nevylučujete tedy, že byste mohl chytat na MS 2011?
Ta možnost tam je. Nevím ale, jak se budu cítit, jaké budou moje výkony, kdo bude trénovat a jestli o mě bude zájem... V létě mi bude čtyřiatřicet, takže se může stát, že olympiáda ve Vancouveru je mou poslední akcí. Teď jsem rozhodnutý, že mistrovství v Německu se nezúčastním.

Už jste o konci přemýšlel?
Nepřemýšlel. Vždycky jsem chtěl chytat tak do sedma-, možná osmatřiceti, takže mám snad před sebou ještě čtyři sezony. Navíc si myslím, že taková prohlášení nejsou důležitá, protože většina lidí je pak stejně třikrát změní.

A víte, kde byste chtěl ukončit kariéru?
Kdyby to bylo možné, tak v NHL. Ale to samozřejmě nezáleží jenom na mně. Nejspíš se budu přizpůsobovat situaci.

Bavil jste se o své budoucnosti s trenérem Růžičkou?
Ne, vůbec. Ani by to nemělo smysl, protože záleží na výkonnosti, na zdraví a dalších okolnostech. Myslím, že starší hráči tohle řeší z roku na rok podle toho, jak se cítí.

Bude mít při vašem rozhodování slovo rodina?
Na sto procent, protože na mě dlouhou dobu brala ohled a trpí tím, jak často se stěhujeme. Moje malá byla za poslední tři roky na třech různých školách, takže tohle hledisko bude hrát velkou roli.

A netlačí na vás, abyste skončil?
Ne, oni mě právě přemlouvají, ať hraju co nejdéle, protože vědí, že to pak se mnou nebude doma k vydržení.

V zámoří se spekuluje o vaší výměně do Chicaga. Je těžké se tímhle během olympiády nezaobírat?
Pro mě je to lehké. Jsem dost starý na to, abych věděl, že pokud bych se zaobíral spekulacemi, bude to odvádět moji koncentraci. Nestarám se o to, naštěstí to mám pod kontrolou. Soustředím se jenom na olympiádu, to je pro mě v tuhle chvíli nejdůležitější věc na světě.

Fanoušci při zápase Česko - Slovensko. (17. února 2010)Držte palce ČESKÝM HOKEJISTŮM

Připojte se k ostatním příznivcům a fanděte společně. Fanoušci se scházejí na facebooku.Najdete na iDNES.czmobilní verze