Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konečný testoval cyklistickou trať

Němečtí cyklisté v čele s hvězdou Janem Ulrichem (druhý zprava) testují trať olympijského závodu | foto: AFP

25 2000
S y d n e y - Oficiální trénink na trati, na níž se ve středu pojede olympijský silniční závod, dnes absolvoval ze čtveřice českých cyklistů jen Tomáš Konečný. Ostatní reprezentanti nechtěli v ranním dešti na mokré silnici riskovat a až odpoledne vyrazili na asi stokilometrovou projížďku ven z města. Kratší úsek absolvoval také Radim Kořínek, který měl v nohách nedělní závod horských kol.

"Trať je hodně technická, s ostrými zatáčkami a má jedno nepříjemné, asi 1300 metrů dlouhé stoupání," řekl Konečný. Na několika místech je prý asfalt hodně hrbolatý. "To je tam, kde byly původně kruhové objezdy. Australané je kvůli olympijskému závodu rozkopali, ale nový povrch se jim příliš nepovedl," řekl trenér Svatopluk Buchta.

O více než kilometrovém stoupání, jež začíná přímo u mořské pláže, hovořil po tréninku i jeden z velkých favoritů Američan Lance Armstrong. "Je to horší, než to na první pohled vypadá. Až budeme mít za sebou takových 140 kilometrů, tak ten kopec bude nekonečný," řekl dvojnásobný vítěz Tour de France, který se po srpnové srážce s autem dal zázračně rychle dohromady. Přesto potvrdil, že pro něj olympiádou sezóna skončí a na říjnové mistrovství světa do Francie nepojede.

Středeční závod se pojede na sedmnáctikilometrovém okruhu v okolí městského parku. Cyklisté ho absolvují čtrnáctkrát. Dnes si ho vyzkoušela většina favoritů, včetně kompletního italského týmu, v čele s Markem Pantanim.

Skutečnost, že Ján Svorada jako hlavní trumf českého týmu, na okruh nevyjel, nepovažuje trenér za nijak podstatnou. "Na Tour de France si také nikdo neprojíždí etapy dopředu. A po dvou kolech budou všichni přesně vědět, na čem jsou," vysvětlil Buchta. Kořínek se podle jeho slov rychle zotavuje. "Hned po nedělním závodu jel kus cesty do olympijské vesnice na kole. Dnes si dal asi šedesát kilometrů," řekl Buchta.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz