Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Korbel bude hrát turnaj v Londýně

22 2004
Praha - Lukrativní turnaj odehraje v pátek stolní tenista Petr Korbel. Uprostřed přípravy na olympiádu v Aténách se vydá s manželkou na britské ostrovy a v Londýně bude hrát mezi desítkou pozvaných na akci, dotované částkou 175.000 dolarů, kterou pořádá japonská exhibiční liga.

Turnaj je tři týdny před zahájením olympiády ideální přípravou. Korbel si otestuje formu proti aténským medailovým kandidátům. "Jdu do toho naplno, jsou tam dost velké odměny," řekl Korbel.

Vítěz si v koncertní hale Fairfield v Croydonu, odkud bude turnaj v přímém přenosu vysílat televizní kanál BBC1, na konto připíše 70.000 dolarů (asi 1,8 milionu korun).

Korbel by měl být druhým nasazeným, jedničkou bude Řek Kalinikos Kreanga. Hvězdné obsazení doplňují například Bělorus Vladimir Samsonov, Čch'-ang Pcheng Lung z Tchaj-wanu, Chorvat Zoran Primorac, Švéd Jörgen Persson, Němec Timo Boll, čínskou školu zastupuje Ma Weng a hrát by měl i Korejec O Sang-un.

Po turnaji si Korbel udělá den volna a s manželkou si projdou Londýn. "Přivítal jsem, že letím domů až v neděli a můžeme si se ženou trošku vyjít. Bude to příjemné," těšil se český hráč.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze