Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Korbel i Plachý věří v postup

14 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Víra ve vlastní síly neopouští české stolnětenisové reprezentanty ani po dnešním singlovém a deblovém losu olympijského turnaje. Petr Korbel i Josef Plachý věří, že první postupové místo ze tříčlenných skupin ve dvouhře i čtyřhře bude patřit právě jim. Velmi pikantní bude zejména jejich první utkání, v němž v neděli nastoupí v deblu proti Polákům Blaszczykovi a Krzeszewskému, s nimiž se dobře znají. Blasczyk hraje stejně jako Korbel německou bundesligu za TTC Zugbrücke Grenzau, kde navíc v létě trénoval i Plachý!

"Bude to hodně otevřený zápas, Poláci patří k nejlepším párům Evropy a mírnými favority jsou určitě oni. Bude záležet na momentální formě, ale je dobré, že se tahle bitva odehraje hned na úvod kvalifikační skupiny. Tam totiž ještě postoupí vítěz předkola, což budou téměř stoprocentně Brazilci, kteří hrají proti Alžířanům. I když Brazilci - jsou to naturalizovaní Japonci Hoyama a Kawai, kteří by do konečného pořadí mohli promluvit." míní Petr Korbel, jemuž singlový los přisoudil Inda Bamboora (84. na žebříčku) a 35letého Novozélanďana Jacksona.

"Los mě nijak nepřekvapil, jsou to soupeři, přes něž bych měl postoupit. Věřím, že se dobře rozehraji, oba porazím a rychle projdu do dalších bojů." neskrýval sebevědomí čtvrtý singlista z předchozí olympiády v Atlantě.

Josef Plachý, ktreý byl nasažen níže než jeho reprezentační partner,  se střetne s Japoncem Tasakim, trojnásobným medailistou z MS družstev, který je ve světovém žebříčku třicátý, ovšem  více se mu  zatím vede ve čtyřhrách. Outsiderem této skupiny by naopak měl být Chilan Gambra Said, sedmatřicetiletý veterán hrající ve Španělsku.

"Čekal jsem, že při svém žebříčkovém postavení dostanu do skupině někoho výše umístěného, vybírat jsem si moc nemohl, ale Tasaki je nakonec z těch přijatelnějších. Je to soupeř, který se určitě dá porazit, jednou jsem s ním už hrál a byl to velice těsný zápas." zhodnotil své singlové vyhlídky Josef Plachý.

Prognózy  svých svěřenců  potvrdil i reprezentační trenér Jiří Chudík: "Losem nejsme nijak výrazně překvapeni, věděli jsme přibližně, z jakého okruhu se budou soupeři rekrutovat a také to tak dopadlo. Na postup kluci určitě mají v singlu i v deblu, a i když se to nakonec možná tak stoprocentně nepodaří, šlápneme do toho teď na začátku naplno a snad se to podaří."

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz