Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Korbel je ze hry venku

21 2000
S y d n e y - Jedna z tajných nadějí na medaili pro český tým zhasla. Petr Korbel podlehl v zápase druhého kola turnaje ve stolním tenise s Belgičanem Saivem hladce 0:3 na sety a se soutěží se jako poslední český zástupce musel rozloučit. Hořké pocity umocňuje roztržka s deblovým partnerem Josefem Plachým.

"Takhle jsem si to určitě nepředstavoval, ale neměl jsem prostě svůj den. Celé tři sety jsem se hledal," posteskl si po zápasu devětadvacetiletý český hráč, jenž na cestě za čtvrtým místem na olympijských hrách před čtyřmi roky v Atlantě porazil svého dnešního soupeře ve čtvrtfinále stejným výsledkem. Odveta dnes vyšla lépe belgickému exmistrovi světa.

"Zahrál velmi dobře. Byl důraznější v útoku a překvapil mě především při hře kolem síťky a přesným bekhendem," složil Korbel poklonu svému přemožiteli. "Myslím, že není bez šancí ani proti Waldnerovi," dodal k příštímu utkání, které Saiveho v olympijském pavouku čeká.

Úvod zápasu charakterizovala oboustranně vyčkávací taktika. Až v polovině setu se Belgičanovi povedla šňůra sedmi vítězných míčků v řadě, vyhrál ho a získal pevnou půdu pod nohama. Ve druhé sadě vedl už 10:1, teprve potom se Korbel vzpamatoval, nicméně ani ve výměnách z větší vzdálenosti nezískal očekávanou převahu.

Záblesk naděje přinesl poslední set, v němž český reprezentant snížil na 15:17 a soupeř si vyžádal oddechový čas. Koncovku však Saive zvládl lépe.

"I za stavu nula dva jsem věřil, že může přijít obrat. Na každého přijde krize. V důležitých momentech, jako byl například závěr třetí sady, mi ale chybělo i trochu štěstí," postěžoval si rodák z Havířova.

Reprezentační trenér Jiří Chudík poznamenal, že Saive nehrál tak dobře, aby prošel do dalšího kola po pouhých třech setech. "To spíš Petr dnes nebyl ve své kůži a udělal hodně vlastních chyb. Škoda, olympiáda je jen jednou za čtyři roky," řekl Chudík. S Korbelovým postupem ze skupiny počítal, připomněl však, že v prvním kole hlavní soutěže se museli s OH rozloučit i další favorité včetně Švéda Petera Karlssona, úřadujícího mistra Evropy v singlu.

Ke krátkému vystoupení českého páru ve čtyřhře, v němž Korbel nastoupil s Josefem Plachým a společně prohráli obě utkání v základní skupině, český kouč dodal: "Debl přinesl zklamání, výkony rozhodně nebyly podle mých představ. V tomto složení se představili asi naposledy."

Zkušenější a mezinárodně ostřílenější Korbel podrobil po čtyřhře spoluhráče kvůli nedodržení taktiky a nevýraznému výkonu kritice, což se Plachému příliš nelíbilo. "Já se také k jeho hře nevyjadřuji a kolikrát jsem měl pocit, že se šetří na dvouhru a mohl by zapnout víc. Znám ho dobře a vím, co je v jeho možnostech. Ano, zkazil jsem řadu míčů, ale určitě mi nepomůže, když se po nich můj partner obrací k tribunám a zvedá oči v sloup," uvedl.

Korbel si však stojí za svým: "Určitě jsem zápasy v deblu nevypustil, a pokud neumí přijmout kritiku, a trvám na tom, že oprávněnou, je to jeho věc. V bundeslize by ale za takový výkon, jaký předvedl proti Polákům, třeba vůbec nedostal plat. Člověk by se měl umět vyrovnat s neúspěchem i s následným kritickým veřejným míněním, což je vcelku pochopitelně nepříjemné. Nejsme ale přece roboti a porážka čas od času zákonitě musí přijít."

 

 


 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze