Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Korbel s Plachým už skončili

16 2000
S y d n e y - epičí život mělo účinkování českých stolních tenistů Petra Korbela s Josefem Plachým v olympijské soutěži čtyřhry. Po prohře v úvodním utkání ve skupině G s polskou dvojicí Lucjan Blaszczyk, Tomasz Krzeszewski 0:2 na sety prohráli čeští reprezentanti i druhý zápas, tentokrát s Brazilci Hugem Hoyamou a Carlosem Kawaiem rovněž ve dvou sadách.

Zatímco první duel trval pětadvacet minut, ve druhém se hrálo jen devatenáct a půl minuty. Brazilští hráči, kteří jmény i vizáží nezapřeli asijský původ, zvítězili dvakrát 21:17 a definitivně tím zmařili naděje českého páru na účast v osmifinále. Do něho postoupí jen vítěz skupiny.

"Určitě jsme utkání nevypustili. Nechtěli jsme se rozloučit s turnajem dvěma prohrami," odmítl zkušenější Korbel domněnku o ležérnějším přístupu k zápasu, v němž by i výhra české dvojici maximálně jen posílila teoretickou naději na start v osmifinále. "Chtěli jsme soupeře udržet co nejdál od síťky, ale když se nedodrží stanovená taktika?" pokrčil rameny a vyčítavým pohledem na záda odcházejícího spoluhráče naznačil nepřímo nespokojenost s jeho výkony.

Plachému příliš nevyšel ani první souboj, v němž se jen obtížně zbavoval nervozity. Polský pár, který i v předchozích třech měřeních sil pokaždé odcházel od stolu vítězně, toho dokonale využíval a ani vedení soupeře 16:15 ve druhé sadě ho na cestě za výhrou  nezastavilo. "Byli rychlejší, a jakmile jsme je pustili do útoku, dokázali příležitosti využít. Nám se to naopak dařilo sotva z poloviny a nic jsme na ně nevymysleli. Navíc se potvrdilo, že mě má Blaszczyk ze společného působení v Grenzau dokonale přečteného," vysvětlil hlavní rozdíly Korbel.

Plachý se ze svého podílu na prohře nevykrucoval: "Zpočátku mi trvalo, než jsem se uklidnil. Ve druhém setu už to bylo lepší, ale zase mi nešly nohy. Vyhovují mi delší turnaje typu mistrovství Evropy, kde má člověk více šancí rozehrát se proti slabším soupeřům. Takoví však na olympiádě nejsou."

O postupujícím do osmifinále čtyřhry rozhodne výsledek vzájemného utkání obou přemožitelů českého páru. "Brazilci nejsou tak špatní, ale osobně věřím více Polákům," prohlásil Korbel, viditelně však už myšlenkami v individuální soutěži, v níž obhajuje čtvrté místo z Atlanty. "Věřím, že v singlu to bude o sto procent lepší," dodal.

Pár Korbel - Plachý už se s turnajem ve stolním tenise rozloučil

Autor:


Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz