Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Korbel věří Číňanům, fandí Evropanům

19 2004
(Od zvláštního zpravodaje iDNES) On-line rozhovor Petra Korbela se čtenáři iDNES začal později, než bylo plánováno. Stolní tenista před tím vyrazil do města a nestihl se včas vrátit do olympijské vesnice. "Zabloudil," omluvila sportovce mluvčí výpravy Ivana Tomisová.
Petr Korbel
odpovídá ZDE

"Říkal, že už se snad zorientoval a našel správný autobus, takže by se měl během půlhodinky vrátit," tlumočila Tomisová svůj telefonát s Korbelem v 16 hodin místního času, kdy nepřišel na dohodnutou schůzku v klubovně domu A12 české olympijské výpravy.

Rozhovor se proto přesunul o půl hodiny. Ani tuto lhůtu však Korbel nestihne. "Sedíme tu s dalšími sportovci v autobusu už dvacet minut a nevíme, kdy pojedeme," líčil český sportovec po telefonu své zkušenosti s olympijským dopravním systémem v Aténách.

Na zadané otázky čtenářů začal Korbel odpovídat hned, jak se vrátil do olympijské vesnice. Mimo jiné prozradil, že olympijský turnaj zřejmě vyhraje někdo z Číňanů. "Já ale fandím Evropanům," podotkl.

Nejlepší český stolní tenista odehrál na olympiádě v Aténách jen tři utkání. V deblu Korbel s Výborným nejprve na rozjezd porazili ve snadném utkání dvojici z Konga. Pak narazili na ruskou dvojici Smirnov-Mazunov.

Šance na postup viděl Korbel půl na půl, nakonec však utkání vyznělo jednoznačně pro Rusy, kteří vyhráli 4:1.

"Měli nás přečtené, skoro nás nepouštěli do míčů a já nemohl rozehrát balón pro Ríšu, aby mohl přitlačit," řekl Korbel, který Smirnova s Mazunovem považuje za černého koně olympijského turnaje, který může dojít hodně daleko.

Větší úspěch se čekal od Korbela v singlu, kde hrál další den jako čtrnáctý nasazený proti Ko Lai Čakovi z Hongkongu, který postoupil přes Inda Achata Šarafa Kamala.

"Špatně jsem četl jeho hru," přiznal po prohraném bitvě s výsledkem 3:4 Korbel, který před utkáním studoval z videonahrávky hlavně podání a signály hongkongského Číňana.

Pro třiatřicetiletého Korbela může být aténská olympiáda poslední v kariéře. "Peking? To je daleko. Uvidíme tak za dva roky, jak se budu cítit a zda mě to bude bavit," říká.

Petr Korbel na dotazy novinářů a olympiádě v Aténách poté, co s Richardem Výborným prohráli v deblu s ruským párem Mazunov - Smirnov. (16. srpna 2004)Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz