Korbel věří Číňanům, fandí Evropanům

19 2004
(Od zvláštního zpravodaje iDNES) On-line rozhovor Petra Korbela se čtenáři iDNES začal později, než bylo plánováno. Stolní tenista před tím vyrazil do města a nestihl se včas vrátit do olympijské vesnice. "Zabloudil," omluvila sportovce mluvčí výpravy Ivana Tomisová.
Petr Korbel
odpovídá ZDE

"Říkal, že už se snad zorientoval a našel správný autobus, takže by se měl během půlhodinky vrátit," tlumočila Tomisová svůj telefonát s Korbelem v 16 hodin místního času, kdy nepřišel na dohodnutou schůzku v klubovně domu A12 české olympijské výpravy.

Rozhovor se proto přesunul o půl hodiny. Ani tuto lhůtu však Korbel nestihne. "Sedíme tu s dalšími sportovci v autobusu už dvacet minut a nevíme, kdy pojedeme," líčil český sportovec po telefonu své zkušenosti s olympijským dopravním systémem v Aténách.

Na zadané otázky čtenářů začal Korbel odpovídat hned, jak se vrátil do olympijské vesnice. Mimo jiné prozradil, že olympijský turnaj zřejmě vyhraje někdo z Číňanů. "Já ale fandím Evropanům," podotkl.

Nejlepší český stolní tenista odehrál na olympiádě v Aténách jen tři utkání. V deblu Korbel s Výborným nejprve na rozjezd porazili ve snadném utkání dvojici z Konga. Pak narazili na ruskou dvojici Smirnov-Mazunov.

Šance na postup viděl Korbel půl na půl, nakonec však utkání vyznělo jednoznačně pro Rusy, kteří vyhráli 4:1.

"Měli nás přečtené, skoro nás nepouštěli do míčů a já nemohl rozehrát balón pro Ríšu, aby mohl přitlačit," řekl Korbel, který Smirnova s Mazunovem považuje za černého koně olympijského turnaje, který může dojít hodně daleko.

Větší úspěch se čekal od Korbela v singlu, kde hrál další den jako čtrnáctý nasazený proti Ko Lai Čakovi z Hongkongu, který postoupil přes Inda Achata Šarafa Kamala.

"Špatně jsem četl jeho hru," přiznal po prohraném bitvě s výsledkem 3:4 Korbel, který před utkáním studoval z videonahrávky hlavně podání a signály hongkongského Číňana.

Pro třiatřicetiletého Korbela může být aténská olympiáda poslední v kariéře. "Peking? To je daleko. Uvidíme tak za dva roky, jak se budu cítit a zda mě to bude bavit," říká.

Petr Korbel na dotazy novinářů a olympiádě v Aténách poté, co s Richardem Výborným prohráli v deblu s ruským párem Mazunov - Smirnov. (16. srpna 2004)

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz