Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Korbela i Štrbíkovou sužují zranění

12 2004
Atény - Po příletu do Atén české stolní tenisty optimismus trochu opustil. Hlavní esa čtyřčlenné české výpravy Petra Korbela a Renatu Štrbíkovou sužují zranění. "Švihlo mi tam a nemohl jsem se pořádně narovnat," uvedl Korbel, kterého trápily bolesti zad už od neděle. Štrbíková si dnes v tréninku obnovila zranění kotníku.

Fyzioterapeut Stanislav Hervert zkušenými hmaty odstranil Petru Korbelovi dva bloky. "Ruplo dvakrát, prý jak suchá haluz," citoval Korbel, jak Hervert okomentoval zvuky jeho těla.

V olympijské vesnici je neustále v práci lékařů, masérů a fyzioterapeutů. "Každým dnem to je lepší. Trénuji normálně, zkusil jsem i pár úderů naplno, a kdyby to šlo přes bolest, tak půjdu, to není problém," řekl čtvrtý z olympiády v Atlantě. "Mám to v hlavě, snad to nepovolí a bude to dobré," věřil Korbel.
 
Štrbíková si zranění kotníku pravé nohy obnovila na taraflexu olympijské haly. Od nové sezony hráčku německého prvoligového klubu MTV Tostedt potkal smolný okamžik v poledne, když hrály s Alenou Vachovcovou čtyřhru proti Běloruskám. "Při rychlém pohybu šla k zemi jako blesk," zamrazilo trenéra Aleše Svitáka.
 
Štrbíková měla s kotníkem problémy již dříve a před půl rokem sundala ortézu. Nohu raději šetří a občas padá preventivně, ale v Aténách nic nepředstírala. "Dost to bolelo, ale není to velké zranění, spíš psychické. Snad to bude v pohodě," řekla.

Posteskla si, že ortézu si nevzala a bude muset hrát s tejpem. "To je problém, protože ortéza je pevnější. Ale doufám, že až zjistím, že to nebolí, tak budu hrát beze strachu," dodala Štrbíková.

Podle Svitáka se hráčka nemohla v tréninku po zranění moc pohybovat. Pohyb dopředu ke stolu jí problém nedělal. "Ale zprava doleva zabrat maximálně nemohla a brzdit na pravou stranu zatím vůbec ne. Snad se to urychleně vyléčí," přál si Sviták.

Autoři: ,


Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...Najdete na iDNES.cz