Korbela i Štrbíkovou sužují zranění

12 2004
Atény - Po příletu do Atén české stolní tenisty optimismus trochu opustil. Hlavní esa čtyřčlenné české výpravy Petra Korbela a Renatu Štrbíkovou sužují zranění. "Švihlo mi tam a nemohl jsem se pořádně narovnat," uvedl Korbel, kterého trápily bolesti zad už od neděle. Štrbíková si dnes v tréninku obnovila zranění kotníku.

Fyzioterapeut Stanislav Hervert zkušenými hmaty odstranil Petru Korbelovi dva bloky. "Ruplo dvakrát, prý jak suchá haluz," citoval Korbel, jak Hervert okomentoval zvuky jeho těla.

V olympijské vesnici je neustále v práci lékařů, masérů a fyzioterapeutů. "Každým dnem to je lepší. Trénuji normálně, zkusil jsem i pár úderů naplno, a kdyby to šlo přes bolest, tak půjdu, to není problém," řekl čtvrtý z olympiády v Atlantě. "Mám to v hlavě, snad to nepovolí a bude to dobré," věřil Korbel.
 
Štrbíková si zranění kotníku pravé nohy obnovila na taraflexu olympijské haly. Od nové sezony hráčku německého prvoligového klubu MTV Tostedt potkal smolný okamžik v poledne, když hrály s Alenou Vachovcovou čtyřhru proti Běloruskám. "Při rychlém pohybu šla k zemi jako blesk," zamrazilo trenéra Aleše Svitáka.
 
Štrbíková měla s kotníkem problémy již dříve a před půl rokem sundala ortézu. Nohu raději šetří a občas padá preventivně, ale v Aténách nic nepředstírala. "Dost to bolelo, ale není to velké zranění, spíš psychické. Snad to bude v pohodě," řekla.

Posteskla si, že ortézu si nevzala a bude muset hrát s tejpem. "To je problém, protože ortéza je pevnější. Ale doufám, že až zjistím, že to nebolí, tak budu hrát beze strachu," dodala Štrbíková.

Podle Svitáka se hráčka nemohla v tréninku po zranění moc pohybovat. Pohyb dopředu ke stolu jí problém nedělal. "Ale zprava doleva zabrat maximálně nemohla a brzdit na pravou stranu zatím vůbec ne. Snad se to urychleně vyléčí," přál si Sviták.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...Najdete na iDNES.cz

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat