Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Korbelův postup po exhibičním výkonu

19 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES)Po místy až exhibičním výkonu zdolal dnes v Sydney český stolní tenista Petr Korbel i druhého protivníka z kvalifikační skupiny singlového olympijského turnaje a po výhře 3:0 (11, 13, 15) nad Novozélanďanem Jacksonem hladce postoupil do hlavní soutěže. Do ní se probojovalo celkem 32 hráčů, los následné vyřazovací části proběhne ve středu v poledne australského času a český reprezentant narazí na jednoho z šestnácti nasazených. Čtvrtý hráč z předchozí olympiády v Atlantě si ale budoucího soupeře příliš nevybírá.

"Startovní pole je hrozně vyrovnané, na medaile může pomýšlet většina z nás a bude záležet jen na maličkostech - jak se v den utkání kdo vyspí, co sní, prostě bude to hodně o ideálním zápasovém rozpoložení. Vybírat si soupeře ani pořádně nejde, někdy je lepší nastoupit proti někomu, s nímž jsem už hrál a můžu podle toho stanovit určitou taktiku, ale nebojím se nikoho.

Snad jedině Francouz Eloi by to zrovna být nemusel, ten hraje hodně nepříjemným stylem, strašně riskuje a hned útočí." vypočítával přednosti jednoho z možných soupeřů Petr Korbel, který si úspěšnou kvalifikaci pochvaloval i z jiného důvodu.

"Jak už jsem říkal před olympiádou, je dobře, že jsem se během těch dvou zápasů mohl ve zdejší nádherné hale rozehrát. V prvním utkání proti Indovi Baboorovi mi trvalo celý první set, než jsem se pořádně zorientoval a našel ideální postavení za stolem. Na úvod to byl hrozně nepříjemný soupeř, když jsem ztratil první set a prohrával i uprostřed druhého, nebylo to příliš optimistické.

Ale zvládl jsem to a domnívám se, že oproti nasazeným budeme mít my postupující z kvalifikace určitě drobnou aklimatizační výhodu. Přece jen jsme už ve State Sports Centru něco odehráli a tak se dá čekat, že během prvního kola budou favorité možná hodně prohrávat první sety."

Samotné prostředí, v němž se olympijský stolnětenisový turnaj odehrává, si pak zdejší poslední české želízko nemůže vynachválit: "S Barcelonou ani Atlantou se to vůbec nedá srovnávat, je vidět, že australští organizátoři si s halou dali pořádnou práci. Na skvěle připravených stolech se mi hraje velmi dobře, balónek skáče rovnoměrně a dosavadní zájem veřejnosti je špičkový, přestože ve hře o stupně vítězů není žádný Australan. A to se hraje teprve kvalifikace, na hlavní soutěž je prý údajně již teď vyprodáno!"

Opravdu vděčným divákům se dnes Petr Korbel odměnil i několika exhibičními kousky. Jeho novozélandský protivník byl prakticky bez šance a tak si mohl Petr dovolit řadu efektních obranných i útočných a především divácky velmi atraktivních výměn:

"O výsledku jsme ani na okamžik nezapochyboval a tak jsem se snažil pobavit i publikum. Jejich přízeň je příjemná a mohl bych jí potřebovat. Vždyť postup z kvalifikace byl pro mě povinností a turnaj začíná naostro teprve teď!"

Autor:


Další z rubriky

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz