Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Korejská rychlobruslařka Pak Sung-hi si v Soči dojela pro druhé zlato

DRUHÉ ZLATO V SOČI. Korejská rychlobruslařka Pak Sung-hi právě vyhrála závod na 1000 metrů | foto: AP

21 2014
Závod na 1 000 metrů vyhrála v Soči korejská rychlobruslařka Pak Sung-hi a po vítězství ve štafetě získala druhé olympijské zlato. Bronzová medailistka ze závodu na 500 m za sebou ve finále nechala Číňanku Fan Kche-sin a svou krajanku Sim Sok Hi.

Nizozemská rychlobruslařka Jorien ter Morsová má za sebou v Soči perný den, v němž se jí nepodařilo vstoupit do olympijské historie. Nečekaná šampionka z nedělního závodu na 1 500 metrů se totiž mohla stát první závodnicí, jež získá pod pěti kruhy medaili na dlouhé i krátké dráze.

Nabitý den začal pro Ter Morsovou odpoledne v Adler Areně, kde pomohla nizozemskému týmu k postupu do sobotního semifinále stíhacího závodu družstev na dlouhé dráze. Bez zjevné námahy zajelo trio Ter Morsová, Lotte van Beeková, Ireen Wüstová olympijský rekord 2:58,61.

Poté rychlobruslařská "obojživelnice" spěchala do vedlejší haly Iceberg, kde ji čekaly vyřazovací souboje na 1 000 m. Její sen o cenném kovu ze shorttracku, který preferuje před dlouhou drahou, vzal za své vyřazením v semifinále. Nakonec obsadila páté místo.

Ter Morsová má tak ze tří startů na krátké dráze v Soči na kontě čtvrtou, pátou a šestou pozici. Jako "náplast" může získat své druhé zlato na dlouhém oválu ve stíhačce družstev.

Olympijské hry v Soči

Rychlobruslení na krátké dráze

Ženy: 1000 m:
1. Pak Sung-hi (Korea) 1:30,761, 2. Fan Kche-sin (Čína) 1:30,811, 3. Sim Sok Hi (Korea) 1:31,027, 4. Smithová (USA) 1:31,301, 5. Ter Morsová (Niz.), 6. Maltaisová (Kan.), 7. Christieová (Brit.), 8. Li Ťien-žou (Čína), 9. Lockettová (Austr.), 10. Kim Alang (Korea), Novotná diskvalifikována v rozjížďce.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze