Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 21. listopadu 2017 Albert

Korejské badmintonistky nesmějí kvůli vypuštěným zápasům reprezentovat

ČERNÁ KARTA! Norský rozhodčí Torsten Berg trestá korejský pár Ha Čung-un a Kim Min-čung za snahu prohrát zápas ve skupině. | foto: AP

22 2012
Čtveřice korejských badmintonistek, které byly vyloučeny z olympijských her kvůli úmyslně vypuštěným zápasům, dostala půlroční zákaz startů v domácích i mezinárodních soutěžích. Hráčky navíc nesmějí rok reprezentovat.

Původně disciplinární komise korejské federace vyměřila olympioničkám dvouletý distanc, ale po odvolání hráček jej zkrátila. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na korejské zdroje.

Čung Kjong-un, Kim Ha-na a Ha Čung-un s Kim Min-čung byly vyloučeny z londýnských her za to, že úmyslně vypustily poslední zápas v základní skupině kvůli lepšímu losu ve čtvrtfinále. Před funkcionáři svazu vypověděly, že tak učinily na popud trenérů. A ti za to také budou pykat.

TAK TAKHLE NE. Norský sudí Torsten Berg ještě jednou. Takto domlouval Korejkám

TAK TAKHLE NE. Norský sudí Torsten Berg ještě jednou. Takto domlouval Korejkám Čung Kjong-un a Kim Ha-na i Číňankám Wang Siao-li a Jü Jang, aby začaly hrát badminton.

Reprezentační kouč Song Han-Kuk i asistent Kim Mun-So nesmějí dva roky pracovat pro národní tým, přičemž návrh disciplinárky zněl rovněž na doživotí.

Svaz prý zohlednil názor veřejného mínění, podle něhož byly sankce příliš přísné a už samotné vyloučení z olympiády představovalo pro všechny velmi tvrdý trest.

Kvůli stejnému provinění olympiáda předčasně skončila vedle Korejek i pro čínskou a indonéskou dvojici. Z čínského páru deblových úřadujících mistryň světa oznámila Jü Jang ještě v době her, že končí s kariérou.

Autoři: ,


Adria ACTIVE_1,6dCi
Adria ACTIVE_1,6dCi

r.v. 2017, naj. 12 km, diesel, 1. majitel
1 398 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze