Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Korejský tisk oceňuje Pchjongčchang

3 2003
Soul - Slzy v očích, smutek a zklamání - představitelé Pchjongčchangu prohráli během pražského zasedání Mezinárodního olympijského výboru boj o pořádání zimních olympijských her v roce 2010 jen o tři hlasy. Kanadský favorit Vancouver zvítězil 56:53, rakouský Salcburk odpadl jako outsider hned v prvním kole. Korejský tisk přesto snahu jeho představitelů oceňuje. "Na začátku kandidatury nám nikdo nedával šanci, teď jsme favority pro rok 2014," napsal soulský list Tonga Debo.

"Výsledek byl překvapivě těsný. Salcburk byl frustrovaný, Vancouver se radoval a Pchjongčchang ukázal svůj potenciál," hodnotí středeční volbu korejský sportovní deník Daily Sports.

"Pchjongčchang se olympijskou kandidaturou, ačkoliv byla neúspěšná, dokázal proslavit po celém světě," dodává list JungAng Ilbo.
 
Na výsledku volby se podepsaly především mimosportovní faktory, jak tvrdí jiný deník Tong-A Ilbo. Když se olympijské hry v roce 2010 konají ve Vancouveru, mají evropská města větší šanci pořádat letní olympiádu o dva roky později.

"Proto Evropané hlasovali pro Vancouver. Vliv mohl mít i atomový konflikt se Severní Koreou," píše se v textu. Pchjongčchang však má dle listu
velkou šanci na pořádání Her v roce 2014. "Příště máme šanci vyhrát, teď jsme byli neznámé město."

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze