Korejští baseballisté překvapili Kubu a mají zlato

Baseball, USA - Japonsko - USA - Japonsko; baseballové utkání o bronz na OH v Pekingu. Na nadhozu Japonec Wada. | foto: Reuters

23 2008
Korea má překvapivé baseballové zlato. Favorizovanou Kubu porazila i podruhé. Finále zvládli korejští baseballisté ve svůj prospěch 3:2. Kubě unikl olympijský titul teprve podruhé, naposledy odešla poražena v roce 2000 po finále s americkým výběrem. Ten v boji o bronzovou medaili porazil Japonsko.

Již první vzájemný duel obou finalistů v základní skupině v Pekingu skončil překvapivým výsledkem 7:4 ve prospěch Korejců a finálové utkání se vyvíjelo v podobném duchu. 

Hned v první směně odpálil I Sung-jup homerun při jedné obsazené metě, na který dokázali Kubánci reagovat pouze jedním bodem.

Za stavu 3:2 měli ještě v dohrávce deváté směny obhájci zlata šanci výsledek otočit, ale při plně obsazených metách nedokázali vyzrát na rezervního korejského nadhazovače Čong Te-hjona.

Finále: Korea - Kuba 3:2

Bronz pro Američany

Baseballisté Japonska nedokázali obhájit olympijský bronz z Atén. V duelu o třetí místo prohráli v Pekingu s výběrem USA 4:8.

Američané rozhodli zápas o bronzové medaile v páté směně, v níž doběhli pro čtyři body. Dva jim nejprve zajistil dvoumetový odpal Taylora Teagardena, poté poslal míč za hrazení Jason Donald, při jehož homerunu měli Američané na metách jednoho běžce.

Japonci předtím dvakrát vedli, ale i na tříbodový homerun Noričiky Aokiho v třetí směně dokázal soupeř bleskově odpovědět stejnou mincí. Po čtyřbodovém trháku Američanů na 8:4 se už skóre nezměnilo.

Američané jako jediní dokázali narušit olympijskou dominanci Kubánců, v roce 2000 je ve finále v Sydney porazili 4:0. Na minulý turnaj v Aténách se ale překvapivě nekvalifikovali.

Výsledek - o 3. místo:
USA - Japonsko 8:4

. Konečné pořadí

1. Korea, 2. Kuba, 3. USA, 4. Japonsko, 5. Tchaj-wan, 6. Kanada, 7. Nizozemsko, 8. Čína.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...Najdete na iDNES.cz