Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Kosteličová bude útočit na pět medailí

7 2006
Sestriére - Chorvatská hvězda Janica Kosteličová nastoupí na olympijských hrách do všech pěti disciplín alpského lyžování. Čtyřiadvacetiletá rodačka ze Záhřebu v této sezoně dokázala v každé disciplíně ve Světovém poháru vyhrát alespoň jeden závod a o totéž se pokusí v Sestriere během pouhých deseti dnů.

Olympijský program sjezdařky zahájí ve středu 15. února sjezdem.

O dva dny později bude následovat kombinace, poté super-G, slalom a obří slalom.

Před čtyřmi lety v Salt Lake City získala Kosteličová zlato v obou technických disciplínách a kombinaci, navíc v superobřím slalomu přidala stříbro. Od té doby se ještě zlepšila i ve sjezdu.

O tom, které závody pojede v Sestriere, na své internetové stránce. K závěru, že zvládne všech pět závodů, došla po dohodě s otcem a trenérem v jedné osobě Antem.

I když se o víkendu necítila po horečkách úplně fit, vyhrála v německém Ofterschwangu slalom a jako teprve druhá žena v historii završila sbírku triumfů ve všech disciplínách v jediné sezoně Světového poháru.

Momentálně nabírá Kosteličová, jež bojuje s častými zdravotními problémy a má za sebou několik operací kolena, síly u moře v Selci. V Turíně na ni bude upřena pozornost hned od pátku, neboť při slavnostním zahájení her ponese chorvatskou vlajku. 

Nejlepší česká lyžařka Šárka Záhrobská se na svazích v Sestriere představí třikrát - při své olympijské premiéře pojede kombinaci, obří slalom a svou parádní disciplínu slalom. 

Autoři: ,


Ferrari 458 4,5 SPIDER
Ferrari 458 4,5 SPIDER

r.v. 2012, naj. 22 200 km, benzín
4 999 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze