Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Kotalík se Salfickým už jsou v Turíně

18 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Hokejová reprezentace už je zase kompletní. V noci na sobotu dorazili do Turína povolaní náhradníci Aleš Kotalík s Dušanem Salfickým. Kvůli problémům s akreditací málem nestihli ranní rozbruslení, ale nakonec se na ledě objevili. Proti Finsku ale Kotalík ještě nenastoupí.

Balení, vyřizování, cestování. Oba hokejisté za sebou měli hodně hektický den.

Kotalíkovi skončila neplánovaně skončila dovolená v Česku, Salfický zase odjel z tréninkového kempu Voskresensku v Pardubicích.

"Pan Kusý mi volal v půl jedné, za sedm hodin mi letělo letadlo. Nechci říct, že to bylo hektické, ale bylo toho hodně. Kdybychom ale nebyli v Pardubicích, asi by volba nepadla na mě," řekl Salfický.

Kotalík zase objížděl známé, aby dal dohromady náhradní výstroj. Ta jeho zůstala v Buffalu. "Bylo to docela humorné. Ale šlo o to, abych se vůbec mohl dostat na led. Moje výstroj už je snad na cestě," doufá Kotalík.

Nevěděl, že je mezi náhradníky, proto nechal vybavení v šatně Buffala. "Nechtěli jsme mít v pohotovosti čtyřicet hráčů. Trenéři nechtěli specifikovat, kdo bude náhradník předem, aby pak mohli reagovat na případné zranění," vysvětlil manažer Zbyněk Kusý.

V případě Kotalíka toto rozhodnutí znamenalo nejenom problémy s výstrojí. Hráč také nepočítal s tím, že by mohl nastoupit a týden nebyl na ledě. "Necítím se nejlépe, ale dostanu se do toho," tvrdí útočník. Výstroj mu podle manažera Kusého veze do Itálie jeho známý.

Tým mohl mít v Turíně tři náhradníky, ale této možnosti by nevyužil. "Museli by bydlet na hotelu, neměli by přístup do olympijské vesnice a s námi by mohli jenom trénovat. Bylo by s tím hodně problémů, proto jsme se rozhodli takto" řekl Kusý.

Hráče nechtěli pustit do olympijské vesnice

Příletem do Milána ale trampoty náhradníků neskončily. "Přistání se kvůli mlze zpozdilo. Pak jsme hledali bágly. Řekli nám, že budou na pásu, ale vyjely na druhé raně u nadměrných věcí. Našli jsme je po hodině," vypráví Salfický.

Ten si nakonec cestu autem z Milána o Turína odřídil. "Byla velká mlha, museli jsme jet padesát za hodinu. Slečna, co nás vozí, za sebou měla tři cesty, tak jsem do Turína řídil já, ale před městem jsem jí to předal, aby se tady v těch uličkách projela," řekl gólman.

Další trable nastaly u vstupu do vesnice. "Nechtěli nás pustit do vesnice, že nemáme akreditaci. Pak jsme se tam asi po hodině dostali, abychom se vyspali. Ale ráno nám zase řekli, že nás nemají v počítači, ať okamžitě opustíme vesnici."

"Přitom jsme je nahlásili už v pátek odpoledne na direktoriátu. Když se člověk baví s těmi dobrovolníky tady, má někdy dojem," pokrčil rameny Zbyněk Kusý. Na rozbruslení před zápasem s Finskem tak oba hráči museli dojet autem. "Nějaké problémy jsou, ale neovlivníme je. Počkáme," pravil Kotalík s klidem.

Hokejový brankář Dušan Salfický pod drilem vyhlášeného kouče Josefa BrukaNajdete na iDNES.czmobilní verze