Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Kotalíkovi neřekli, že je náhradník

17 2006
Praha - Na páteční dopoledne Aleš Kotalík jen tak nezapomene. Kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik ho za zraněného Patrika Eliáše povolal do Turína. "Nenapadlo mě, že jsem náhradník. Nevěděl jsem to. Byl jsem doma na dovolené, nemám ani výstroj," řekl urostlý útočník. Místo odpočinku má teď spoustu starostí.

Ta největší? Dostat do soboty brusle, chrániče a hokejky z Buffala do Turína.

I proto bylo těžké dohnat ho ke krátkému rozhovoru. "Sice nevím, kde mi hlava stojí, ale na momentík můžeme," svolil po krátkém váhání.

Kdy jste se dozvěděl, že Patrika Eliáše nahradíte?
Dneska dopoledne mi volal manažer Kusý. Řekl mi, že zranění Patrika Eliáše je bohužel vážnější. Že už prostě nebude schopný zasáhnout do hry, a jestli bych za mužstvem přiletěl.

Ale že jste mezi náhradníky, to jste snad věděl.
Právě že ne. Vůbec jsem nepočítal, že mi bude někdo volat. Nikdo mi nedal vědět, abych si přivezl z Buffala věci. Celý týden mi to obrátilo naruby, ale vzhledem k tomu, že jde o olympiádu, jsou to příjemné starosti.

Je to ale přece jenom trochu narychlo.
To je fakt. Kdybych tu ty věci měl, tak je to všechno v klidu. Chodil bych na led, pak bych si sbalil a letěl do Turína.

Takže vy v Budějovicích nemáte vůbec žádnou výstroj?
Něco tu mám. Teď se dělá všechno pro to, aby mi Buffalo věci poslalo. Potřebuju svoje hokejky, brusle i chrániče. Bez nich by bylo zbytečné, abych v sobotu nastupoval.

Jaké jsou tedy šance, že v sobotu budete hrát?
To vůbec netuším. Moc s tím v téhle situaci nepočítám. Bez vlastních věcí nejsem týmu vůbec platný.

Co vás v nejbližších hodinách čeká?
Večer bych měl letět z Prahy do Turína. Teď mám ale takovýho lítání, že nevím, kde mi hlava stojí.

Je pro vás dodatečná nominace satisfakcí?
Ne, takhle to vůbec neberu. Olympiádu jsem uzavřel v době, kdy jsem nebyl nominovaný. A to, že jsem dostal šanci teď, je pro mě vyznamenání. Jsem rád, že se můžu zúčastnit tak velkého turnaje. Být v týmu s takovými hráči, je čest. Doufám, že se během pár dní dostanu do pohody, abych byl týmu platný.

Těsně před olympiádou se zranil Petr Průcha. Ani v tu chvíli jste nedoufal?
Ne. Každému, kdo zná hokej, bylo jasné, že dostane šanci Patrik Eliáš. Nebýt jeho nemoci, v týmu by už dávno byl. Takže Eliáš byla jasná volba. Dál jsem to neřešil.

Dále čtěte: Prošel jsem už horšími věcmi, říká smutný Eliáš
                  Klukům budu fandit, řekl zklamaný Hašek
                  Nadšeného Salfického pojí s Haškem stejný koučNajdete na iDNES.czmobilní verze