Kouba řekl Brücknerovi ano

13 2000
P r a h a - Petr Kouba, gólman vicemistrů Evropy z roku 1996, přijal nabídku trenéra Karla Brücknera, k účasti v olympijském fotbalovém týmu. "Jen krátce jsem se rozmýšlel. Moc mě potěšil trenérův zájem, uvědomil jsem si, že startovat na olympiádě bych už nikdy nemusel," zdůvodnil jedenatřicetiletý Kouba, který ve španělské La Coruni příliš nechytá, svoje rozhodnutí. Teď už jen čeká, až dorazí nominace na vedení klubu, aby věděl, kdy odcestuje do Prahy.

Kouba v telefonickém rozhovoru přiznal, že Brücknerovi, který může stříbrný tým z evropského šampionátu do 21 let posílit několika staršími hráči, už svoji účast potvrdil, přestože ještě nemá jasno, kde bude chytat v nové sezoně chytat.

Pro Koubu může být v jeho situaci, kdy se stal po Molinově příchodu v La Coruni trojkou, právě olympiáda odrazovým můstkem pro další část kariéry, ale sám tvrdí, že na to moc při rozhodování nemyslel, ale přiznal, že ve Španělsku bude asi olympiáda ostře sledovaná.

Z takřka dvou desítek hráčů, které může v týmu potkat se zná jen s kapitánm týmu Romanem Týcem, s nímž kdysi hrál ve Spartě. Kouba odchytal čtyřicet zápasů za reprezentační áčko, naposledy stál v brance národního týmu 18. listopadu 1998 při porážce 0:2 v Anglii.

Autor:

Nejčtenější

Hurá do Ameriky! Spilkovou čeká stěhování, možná zakotví na Floridě

Golfistka Klára Spilková na tiskové konferenci v Praze.

VIDEO Splnila si sen, vydřela místo mezi golfovou elitou. Klára Spilková bude hrát na LPGA Tour a s...

Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Vyhrajte poukaz na Rajče a potěšte své blízké kalendářem, fotoknihou a pexesem
Vyhrajte poukaz na Rajče a potěšte své blízké kalendářem, fotoknihou a pexesem

S příchodem sychravého počasí, padajícího listí a tmavých rán přichází i první myšlenky na nákup vánočních dárků. Letos nemusíte dlouho přemýšlet, potěšte své blízké výrobky z vlastních fotografií. Soutěžte o poukazy na fotoknihy, kalendáře nebo pexeso.

Najdete na iDNES.cz