Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Kouč Růžička si dal předolympijskou pauzu, asistenty teď nechce vidět

Vladimír Růžička zatím olympiádu neřeší, soustředí se spíš na Slavii | foto: ČTK

27 2010
Olympijské hry ve Vancouveru začnou již za dva týdny, trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička je však stále v klidu. Nervozita s blížícím se vrcholem sezony jej nesvazuje. Stále je prý totiž dost času. "Na olympiádu nemyslím. Začnu ji řešit, až si sednu do letadla," řekl Růžička.

"Pro mě zatím stejně není co řešit," prohlásil kouč. Organizační věci prý spravují jiní členové realizačního týmu a on už to hlavní - nominaci - udělal. "Já se starám o tým, aby všichni přijeli zdraví," uvedl.

Bez ohledu na to ale stále sleduje výsledky a výkony českých hráčů v Kontinentální lize a v NHL. "Na hokej koukám pořád, to se nemění. My ale začínáme až sedmnáctého. Co bych teď měl řešit? Je dost brzy," podotkl Růžička.

Evropská část hokejové reprezentace odletí do Vancouveru speciálem 11. února. Hry začnou o den později a první zápas čeká národní tým za dalších pět dnů, kdy nastoupí proti Slovensku. "Takže máme poměrně dost času se na to připravovat tam," uvedl trenér.

Rozpis tréninků již je sice stanoven, ale Růžička bude mít stejně kompletní mužstvo až 16. února večer. "Bude to první a zároveň poslední společný trénink. Budou to jen přesilovky a oslabení," naznačil Růžička svůj program.

Momentálně si dal pauzu i v kontaktu se svými asistenty Josefem Jandačem a Ondřejem Weissmannem. "Máme od sebe volno. Pak budeme spolu pořád, takže teď je ani nechci vidět. Jen si voláme," pousmál se Růžička, který se dnes od jednoho ze sponzorů ČOV dozvěděl, že za každý zápas s čistým kontem dostane národní tým branku plnou piv.

Jako velkou motivaci to ale nebere. "S motivací není problém. Když jedete na olympijské hry, tak chcete uspět. Každý. A hrát co nejlépe. To musí být automatické a věřím, že nikoho motivovat nebudu muset," řekl Růžička, jenž se ve Vancouveru osobně chystá na slavnostní zahájení her.

Jinak ale moc po sportovištích chodit nebude. Spíš vůbec. "Nemyslím, že někam půjdu. Není čas a my se stejně budeme zabývat hokejem. Spíš bych se chtěl jít podívat na zápas, na další mužstva. Nejedeme tam na výlet, ale hrát hokej," podotkl Růžička, jenž ale další sporty a zejména české sportovce hodlá sledovat v televizi.

Bývalý vynikající útočník, jenž se podílel i na historickém triumfu na olympiádě v Naganu, si je dobře vědom, že v únoru bude český národ olympiádou žít. "Pobláznění to asi bude. Máme hodně sportů, kde můžeme získat medaile, takže to bude hodně sledované. Hokej je v Kanadě a já se na to těším stejně jako ostatní. Uvidíme, jak to bude vypadat a jak se nám bude dařit," dodal Růžička.

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze