Koukalová přiletěla jen na pár hodin

16 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jen na hodiny může počítat svoji přítomnost v olympijském městě česká tenistka Klára Koukalová. Do Atén dorazila po složitém přesunu z Polska teprve v pondělí nad ránem, odpoledne prohrála svůj zápas s Bulharkou Magdalenou Malejevovou a další den už Řecko opustí. "Mrzí mě to, na olympiádu jsem se moc těšila," tvrdila při loučení s tenisovým areálem.

Do časové tísně se dvaadvacetiletá tenistka dostala díky finálové účasti na turnaji v polských  Sopotách. "Ten turnaj jsem hrála popáté a pokaždé jsem prohrála až ve finále. Snad to na šestý  pokus už vyhraju," doufá.
 
Už kvůli minulým úspěchům ji ani nenapadlo z turnaje se kvůli olympiádě odhlásit. "Kdyby to byl jiný turnaj, tak bych o tom uvažovala, ale v Sopotách jsem obhajovala spoustu bodů do žebříčku, a tak jsem si nemohla dovolit tam nejet."
 
Ve finále polského turnaje podlehla Koukalová v sobotu Italce Pennettaové 5:7, 6:3, 3:6 a v neděli se vydala na složitou cestu. "Letěla jsem z Gdaňsku přes Varšavu a Prahu, do postele jsem se dostala v půl šesté a za dvě hodiny jsem vstávala," popisuje.

Vedení olympijského turnaje ve snaze vyjít české hráčce vstříc zařadilo její utkání až skoro  na konec pondělního programu, ale moc dobrou službu jí tím neudělalo. "Bylo by lepší hrát  dopoledne, to jsem se ještě cítila docela dobře, ale teď už se mi zavíraly oči."
 
Účinkování v Aténách Koukalové na minimum zkrátila patnáctá nasazená hráčka Magdalena Malejevová výhrou ve dvou setech 6:1 a 6:4. "Šla jsem do utkání s tím, že to zkusím, ale po takové cestě se nedal čekat žádný super výkon. Druhý set byl už trochu lepší, měla jsem pár smolných míčků a jí to naopak padalo na lajny," svěřila se tenistka. 
 
Olympijskou atmosféru poznala jen letmo. "Co vidím, to se mi líbí. Škoda, že jsem nemohla jít na zahájení, v televizi se mi moc líbilo," tvrdí.
 
Během volného dopoledne stačila Klára Koukalová nakoupit pár olympijských suvenýrů, ale víc se v Aténách zdržovat nehodlá. "V pátek odlétám do Ameriky na US Open a potřebuju ještě trénovat," řekla na vysvětlenou.
 
Z olympijské vesnice se v úterý nebude stěhovat sama, odlétají i další tenistky, které okusily pouze první kolo olympijského turnaje Průšová a Benešová. "Jen Bára Strýcová ještě pár dní zůstává," doplňuje Koukalová.

Nejčtenější

Součástí nástupového oblečení olympioniků v Tokiu bude modrotisk

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v...

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v Tokiu 2020 bude i...

Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Najdete na iDNES.cz