Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Koupal se jen Řehula

10 2000
S Y D N E Y - V neděli před polednem se na olympijských tratích v Sydney se uskutečnil i kompletní trénink všech tří disciplin triatlonu, který bude mít letos v Austrálii olympijskou premiéru. Navíc poprvé po instalování podvodní ochrané zóny proti žralokům měli triatleti možnost okusit přímo chladnou vodu v okolí Opery. Ze tří českých mužských zástupců k tomu našel odvahu jen Honza Řehula. "Teplotu vody, udávanou pořadateli na 16°C, odhadoval Honza sotva na 13°C a zcela jistě se nedá předpokládat že se týden před závodem výrazněji ohřeje. Jak Filip Ospalý, tak Martin Krňávek dali raději přednost tréninku v plaveckém bazénu. " upřesnil reprezentační trenér Martin Dvořák.

"Hlavní je, že zatím je celá naše triatlonová rodina  zdravá a v plné síle, trať znají všichni téměř dokonale a bude tedy záležet jen na hodině "H".  Do samotného startu mužského závodu,  naplánovaného na 17.září, proběhne ještě další důležitý "mořský" plavecký trénink dopoledne 13. 9. Ihned po něm se uskuteční rozdělení startovních pozic na plavání, které může být v konečném důsledku velmi důležité.

Naše jediná zástupkyně mezi ženami Renata Berková, která, nepočítáme - li fotbalisty, vstoupí v sobotu ráno jako první česká reprezentantka do olympijských bojů, si dnes užívala i tepla a pohodlného kostýmu během slavnostního ceremoniálu u příležitosti uvedení české výpravy do olympijské vesnice. Věřme, že chladná voda mezi Operou a Přístavním mostem nezmrazí české naděje.

Triatlonista Filip Ospalý na pokoji v olympijské vesničce

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze