Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kovář stále sní olympijský sen

1 2000
Dálkař pražské Dukly Milan Kovář má za sebou řadu vynikajících výsledků. Jeho osobní rekord má hodnotu 816 cm a pro letošní sezonu si vytkl velký cíl - účast na olympiádě v Sydney. Letos se mu přesto nepodařilo skočit požadované minimum pro účast: 810 cm. "Měl jsem poměrně stabilní formu v průběhu celé sezony, ale ani jeden pokus mi - jak se říká - neulétl," hodnotí svou letošní výkonnost. Dokázal skočit 802, 801, 794, 792, 791, ale to stále nestačí.

"Ještě minulý týden jsem v Nitře skočil 787 cm a to už vlastně třináct týdnů jdu od závodu k závodu. Tak dlouhou dobu se vrcholná forma udržet nedá. Nebyl čas na krátkou závodní pauzu, potrénování, znovu se patřičně nabudit na závodění, něco mi stále chybí," naráží na nepříliš podařený způsob nominace atletů. Termínem uzavření nominace byl původně 30. červenec, Kovář si svých pět pokusů o splnění limitu rozdělil rovnoměrně a poslední šanci měl ještě 29. července v Portugalsku. Pak se však Český olympijský výbor rozhodl, že atleti mohou plnit limit i později.

"Kdybych to věděl dříve, tak bych udělal po mistrovství republiky v Plzni čtrnáct dní tréninkový mikrocyklus a nachystal bych se na další závody až v konci srpna. Toho by však využilo více atletů a věřím, že bychom na tom byli všichni nyní lépe. Možná, že bych ten limit skočil, třeba v Nitře byly opravdu dobré podmínky a dalo se tam skočit daleko. Takto mi zbývá poslední šance při finále extraligy v neděli v Ostravě," vykládá Kovář.

Naději mu dodává vědomí, že ostravský dálkařský sektor patří k nejlepším v Česku a on jej důvěrně zná: "Vyrůstal jsem na něm. Osm let jsem v Ostravě trénoval, snad se mi na něm podaří předvést mimořádný výkon, který by mě do Sydney dostal." Ani v případě, že se mu v neděli požadovaný výkon nepodaří předvést, nebude však uvažovat o konci kariéry: "Jsem ještě poměrně mladý a končit určitě nehodlám. Mrzet mne to však bude hodně, vždyť olympiáda je jen jednou za čtyři roky a kdo ví, jak na tom v roce 2004 budu. Letos jsem pro ni udělal v přípravě opravdu všechno. Olympiádou ale atletický život nekončí," dodává Milan Kovář.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz