Kozlíková jela závod jako trénink

15 2004
Atény - Olympijský závod jako trénink. Tak brala česká cyklistka Lada Kozlíková svoji účast v nedělním závodu s hromadným startem. "Vsadili jsme na časovku a té podřizujeme vše," uvedla Kozlíková. S trenérem Břetislavem Usnulem byla již dopředu domluvená, že v pátém okruhu odstoupí a také tak učinila.

Pětadvacetileté nejlepší české cyklistce se ale na aténském okruhu prý jelo velmi dobře. „Časovka je prioritní, ale cítila jsem se velmi dobře, až mi trochu bylo líto, že končím. Doufám však, že jsme zvolili tu nejlepší variantu,“ pokračovala Kozlíková.

Jízda proti chronometru je na programu olympijských her ve středu 18. srpna a už v pondělí se Kozlíková přestěhuje těsně vedle časovkářské tratě.

„Na tři dny jsem si tam pronajali apartmán, nechceme ztrácet čas a síly přesuny v přeplněných aténských ulicích,“ vysvětlila Kozlíková.

„Již zítra si projedu trať časovky, kde je položen nový asfaltový koberec a v úterý absolvuji oficiální trénink a vyladím formu jízdou za autem,“ dodala Kozlíková, kterou ještě čeká start na dráze, kde nastoupí ve druhé polovině olympijských soutěží do bodovacího závodu.

Českou jedničku potěšilo, že její reprezentační kolegyně Martina Růžičková silniční závod dokončila. „Prakticky nikdo nevěřil, že závod dokončí, ale prala se výborně. Bojovala a vzhledem k tomu, že to byl její první start na velké mezinárodní akci, tak si nevedla špatně,“ pochválil Růžičkovou i trenér Usnul.

Autor:

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Najdete na iDNES.cz