Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kraj bude podruhé boxovat o olympiádu

29 2004
Praha - Obhájce stříbrné medaile ze Sydney Rudolf Kraj má před sebou druhý nominační pokus, jak se probojovat na olympijské hry do Atén. "Stejně jako na mistrovství Evropy to bude hodně těžké," uvedl reprezentační šéftrenér Svatopluk Žáček. Na turnajích v bulharském Plovdivu a ve Varšavě se představí dalších šest českých reprezentantů.

K jistotě startu na olympiádě přitom borci musejí ve svých kategoriích postoupit do finále jednoho z kvalifikačních turnajů.
 
"V každé kategorii by se mělo představit vždy kolem dvaceti lidí, takže k postupu bude potřeba odboxovat čtyři zápasy," podotkl Žáček.
 
Společně s Krajem, bronzovým medailistou z mistrovství světa v Thajsku, v neděli do Plovdivu odletěli Ivan Dunka (54 kg) a Štěpán Horváth (69). Čtveřice František Faber (51), Martin Halaš (64), Tomáš Adámek (75) a Pavol Polakovič (do 91 kg) bude startovat pod dohledem druhého trenéra Miroslava Vrby. Nemoc zabránila v odletu do Bulharska Araiku Šachbazjanovi.
 
Největší šance zajistit účast v Aténách by měli mít Kraj s Adámkem, kteří v Chorvatsku neuspěli. "Své zástupce v kvalifikačních turnajích však mají mít všechny evropské velmoci. Nebudou tam snad jen Rusové, kteří si postup prakticky ve všech kategoriích zajistili již v Pule. Tam ale vyhořeli například silní Rumuni," přemýšlel Žáček nad možnou konkurencí.

Přesné obsazení kategorií se však Češi dozvědí až při úterním losování. Pokud by čeští boxeři neuspěli ani v Plovdivu a ve Varšavě, budou mít ještě jednu šanci. Třetí kvalifikační turnaje se totiž uskuteční ve švédském Göteborgu a v arménském Baku v dubnu a začátkem května. Olympijské hry budou zahájeny 13. srpna.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze