Kraj má poslední šanci na olympiádu

26 2004
Mělník - Rudolf Kraj, největší olympijská naděje českého boxu, má poslední šanci se probojovat mezi vyvolené na srpnové Hry do Atén. Ráno se vydal na dalekou cestu do Ázerbájdžánu, kde se koná poslední nominační turnaj. "Dostat se v Baku do finále je těžký úkol, ale nedělám si z toho hlavu," říká bronzový medailista z loňského mistrovství světa.

Na evropském šampionátu v chorvatské Pule ani na turnaji v bulharském Plovdivu se Krajovi splnit přísná kritéria nepodařilo.

Do semifinále, respektive finále nepostoupil, a teď se o totéž musí pokusit napotřetí. V Baku si přitom účast na olympiádě vybojují pouze finalisté.
 
"Nervózní zatím nejsem. Snažím se na to nemyslet. Nemá totiž cenu se tím zatěžovat," podotkl Kraj před ranním odletem do Baku. Společně s ním se na cestu vydal i reprezentační šéftrenér Svatopluk Žáček a další boxer Štěpán Horváth.
 
Kraj odletěl dobře naladěn a připraven. Obavy měl jen z rozhodčích. Z Chorvatska i z Bulharska totiž odjížděl s pocitem křivdy z toho, že rozhodující duely prohrál vinou verdiktů sudích. Stejně prý dopadl i jeho kolega Tomáš Adámek v Göteborgu. I on se cítil poškozen verdikty rozhodčích.

"Budu se snažit jít do každého zápasu naplno a vyhrát. Kdyby to ale bylo jako v Bulharsku nebo teď ve Švédsku, tak mohu boxovat jak chci," krčil rameny Kraj.

Jeho pozici ztěžuje fakt, že se do Atén dosud nekvalifikovala řada dalších výborných boxerů, kteří teď míří do Baku. "Polovina dobrých soupeřů mi stále ještě zůstala. Průměrní, kteří mají u rozhodčích tlačenku, tam už jsou," pravil trochu smutně.

Blíže však své šance hodlá hodnotit až po úterním rozlosování. Mělnického boxera těší, že se už cítí zdravotně lépe než v předešlých týdnech. Po kvalifikačním turnaji měl totiž problém s naraženou pravou rukou. "Teď to ale ustoupilo a boxovat s tím jde," dodal Kraj.

Autoři: ,


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...Najdete na iDNES.cz