Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Královská posila pro olympiádu. Za pozemní hokejistky hraje krásná Kate

PRÁSK. Vévodkyně z Cambridge předvedla svoje umění v pozemním hokeji, při návštěvě ženského olympijského týmu si zastřílela na branku. | foto: Reuters

16 2012
Dorazila na podpatcích, v elegantním tmavém saku, džínách lososové barvy. Rychle ale obula tenisky, navlékla mikinu a předvedla, proč kdysi byla kapitánkou týmu pozemních hokejistek na své střední Marlborough College. Vévodkyně z Cambridge při své túře po Olympijském parku přijela podpořit národní ženský tým.

"Těšila jsem se mezi vás," pronesla hubená vévodkyně. "Ale teď, když jsem zjistila, že musím i hrát, už tolik sebevědomí nemám."

Proto se nejdřív, když na hřiště vkročila, snažila všechny kolem přesvědčit: Nekoukejte, prosím. Nikdo ovšem neposlechl. "To bude trapas," zdráhala se proto.

Pak ale budoucí britská panovnice opravdu vzala do ruky hokejku, napřáhla, vystřelila a míček zazvonil v bráně. She shoots, she scores, napsala agentura AP. Střílí a skóruje.

Její návštěva připomněla doby, kdy byla ještě Kate a ne vévodkyní, ne manželkou prince a ne někým, jehož svatbu sledovaly miliony lidí po celém světě. I proto měla nearistokratické dotazy: "Pořád ještě dostáváte banány a pomeranče o poločase?"

Naposledy podle svých slov hrála možná někdy v roce 2005. "Teď mám ale pocit, jako bych hokejku nedržela deset let," culila se třicetiletá dáma. "Hlava si myslí, že to všechno zvládnu, ale tělo není schopné míček odehrát."

Vévodkyně si sama o setkání s týmem řekla, je totiž olympijskou ambasadorkou a spolu s princi Williamem a Harrym se bude snažit hry vidět a být během nich vidět. A taky samozřejmě fandit domácímu týmu.

"Říkala mi, že jí ta hra chybí," prozradila pak kapitánka olympijského výběru Kate Walshová. "Taky mi vyprávěla, že na škole zahrávala penaltové střely a bylo to vidět. Byly to opravdu rány."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze