Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krása Sailing Mariny patří jachtařům

Sailing Marina - Malebná zátoka Sailing Marina z ptačí perspektivy

16 2000
Pohled na přístav v Sydney doslova bere dech. Pitoreskní vodní aréna je výzvou pro surfaře a jachtaře, náhodného návštěvníka pak zdejší scenérie doslova ohromí. Šelfový pás moře obklopuje zelený park, který dělí pobřeží od samotného centra Sydney vzdáleného pouhé tři kilometry. Pláž Rushcutters je domovem australského Cruising Yacht Club, který každoročně organizuje světově známý jachtařský závod ze Sydney do Hobartu. Na Olympijských hrách se toto místo stane centrem jachtinku.

Kolem bójemi vytýčené závodní dráhy bude během závodů kroužit deset lodí, jejichž paluby naplní příznivci vodních sportů.  Na každém z plavidel bude krom exkluzivního výhledu na průběh závodu k dispozici i zasvědcený komentář, kulináři ocení jídelní lístek plný mořských delikates. Požitek z podívané na nejlepší světové jachtaře v akci si ale budou moci dovolit jen ti majetnější. Ceny lístků se totiž pohybují mezi dvěma a pěti sty americkými dolary.

I při projektování jachtařské zátoky se uplatnil ekologicky šetrný přístup "Green design": Kanalizační systémy v okolí přístavu a ve spádové oblasti byly vyčistěny ve snaze zlepšit kvalitu vody. 

Autor:


Témata: Hobart, Loď, Sydney

Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz