Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krasobruslaři museli cestu přesně spočítat

30 2002
Oberstdorf, Brno - Málem s kalkulačkami chystali cestu do Salt Lake City brněnští krasobruslaři Kateřina Beránková a Otto Dlabola. Aby přeletem přes oceán neutrpěla závěrečná fáze tréninkového plánu, vybírali letecké spoje s co nejmenšími prodlevami při přesedání. „Je potřeba zvládnout přepravu za jeden den, jinak by mohlo ladění formy přijít vniveč. Krasobruslaři jsou na otřesy hodně náchylní, jsou to takové panenky,“ říká trenér Ivan Rezek.

Nemuselo to být tak komplikované, nebýt strachu krasobruslařů z terorismu. Kvůli němu nejsou v Americe už týden, ale letí teprve v pátek. „Ideální by bylo pobývat v Americe dva týdny před začátkem soutěží a trénovat už na místě, ale nakonec jsme se rozhodli zůstat v Evropě a pokusit se do Salt Lake City přesunout co nejrychleji krátce před začátkem olympiády,“ podotkl Rezek.

Podobně se podle jeho zjištění rozhodlo víc krasobruslařů. V tréninkovém centru v Petrohradu, kam Beránková s Dlabolou jezdí, se prý vloni na podzim nemluvilo o ničem víc než o cestování před hrami.

Proto hledal v Evropě k přípravě místo aspoň podobně vysoko položené jako je Salt Lake City. Poté, co padla možnost odcestovat do Itálie, Brňané zamířili trénovat do německého Obertsdorfu. Odtud už si jeli domů pouze zabalit zavazadla.

Autoři:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz