Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Krasobruslaři nejedou kvůli skandálu na MS

27 2002
Gloucester - Kanadská sportovní dvojice Jamie Saleová, David Pelletier se nezúčastní březnového mistrovství světa v krasobruslení a možná nebude závodit ani v příštím roce. Podle kanadské bruslařské federace neměli zlatí medailisté z olympijských her kvůli událostem uplynulých týdnů dostatek klidu na kvalitní přípravu. Saleová s Pelletierem získali v Salt Lake City zlaté medaile až po protestu kanadské výpravy, který rozpoutal skandál s ovlivňováním rozhodčích. Kanaďané nakonec obdrželi dodatečně zlato spolu s původními vítězi, ruským párem Jelena Běrežná, Anton Sicharulidze.

Krasobruslaři se po kontroverzním zisku zlatých medailí stali v Severní Americe vyhledávanými celebritami. Objevili se v několika televizních pořadech CNN, v Tonight Show, Entertainment Tonight a na obálkách časopisů Newsweek či Time.

"Teď se musejí rozhodnout, zda budou připraveni k soutěžím v příštím roce," uvedla v oficiálním prohlášení kanadská bruslařská federace. Na světovém šampionátu v Naganu Saleovou s Pelletierem nahradí Valerie Marcouxová a Bruno Marcotte.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze