Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Kubánci jsou znechuceni porážkou

28 2000
H a v a n a - Velké rozhořčení způsobila mezi Kubánci středeční porážka baseballových reprezentantů od Spojených států ve finále olympijského turnaje. Množství fandů sledovalo v noci státní televizi, která vysílala utkání v přímém přenosu. Ráno si pak ve skupinkách v havanském Centrálním parku navzájem vylévali srdce a dávali průchod rozčilení. "Hráli jako tým základní školy. Byli jako malé děti, které se teprve učí, jak se hraje baseball," vztekal se čtyřicetiletý Lazaro Sanchez a při řeči šermoval rukama ve vzduchu.

"Na všech postech hráli špatně," ulevil si znechuceně. Kubánci, jejichž tým bez jediné porážky vyhrál oba dosavadní olympijské turnaje v Barceloně a v Atlantě, byli prohrou 0:4 šokováni. První rozčarování přišlo už minulý týden poté, co Nizozemsko ukončilo ve čtvrtém kole kubánskou sérii 21 vítězných zápasů na olympijských hrách. "Fidel si s nimi bude muset promluvit," prohlásil po finále Rene Estable, jenž pracuje na ministerstvu spravedlnosti.

Největší dávka kritiky se snesla na hlavu trenérů, kteří podle fanoušků hráče špatně nasazovali na jednotlivé posty. "Hráči nebyli tak špatní. Strašné bylo jejich vedení. Trenéři nedokázali udělat nutné změny," rozčiloval se další z příznivců Maximo Cala. "Byli jsme olympijští šampióni, a teď už nejsme," dodal.

Ať už Kubánci vinili z prohry hráče, nebo trenéry, všichni se shodují v jednom - ve skvělé hře Američanů. "Úžasní na pálce, úžasní v poli," konstatoval Cala uznale.

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze