Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kudějová i čeští deblkanoisté prošli do olympijského semifinále

Česká kajakářka Kateřina Kudějová při své olympijské jízdě v brazilském Riu. (8. srpna 2016) | foto: Reuters

8 2016
Úřadující kajakářská mistryně světa Kateřina Kudějová postoupila do semifinále olympijského závodu z pátého místa v kvalifikaci. Ještě o jednu příčku lepší byli na divoké vodě deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler.

Pohodlný postup do semifinále si nakonec Kateřina Kudějová zajistila pátým místem, byť v první ze dvou kvalifikačních jízd zajela třetí nejlepší čas.

„S první jízdou jsem velmi spokojená. Na to, že jsem byla poprvé na olympiádě, to byla dobrá jízda,“ řekla Kudějová, která byla před svou premiérou pod pěti kruhy nervozní.

„Když nejsem nervózní, tak to dost podceňuju. Dala jsem sice blbýho šťoucha, protože jsem to chtěla jet trochu jinak, což se nepovedlo, ale to nevadí,“ prohlásila. „V druhé jízdě už mi nervozita trochu chyběla a podle toho to také vypadalo,“ pousmála se.

V olympijském Rio de Janeiru se během neděle a pondělí dostali z kvalifikace všichni čeští slalomáři včetně deblkánoistů Jonáše Kašpara s Markem Šindlerem.

Fotogalerie

Česká posádka projela v první jízdě trať čistě a zařadila se na páté místo. Ve druhém kole jeli Kašpar se Šindlerem ještě svižněji a navzdory dvěma dotykům svůj výkon bezmála o sekundu vylepšili.

„První jízdu jsme jeli víc na jistotu, ve druhé už jsme byli odvážnější. I přes dva šťouchy jsme měli výborný čas,“ řekl spolupracovnici iDNES.cz v Rio de Janeiru Marek Šindler.

Nejlepší kvalifikační výkon předvedli slovenští bratranci Ladislav a Peter Škantárovi, za kterými Češi zaostali na čtvrtém místě o dvě a půl sekundy.

„Čtvrté místo nám vyhovuje. V semifinále bude jedenáct lodí, takže na startu už budeme vědět, jak závod probíhá,“ těšilo po kvalifikaci Jonáše Kašpara.

Semifinálové a finálové závody kajakářek i deblkanoistů se uskuteční ve čtvrtek.

Vodní slalom v Riu

Kanoistika - slalom: Muži: C2 - kvalifikace: 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 100,89 (0 tr. sekund), ...4. Kašpar, Šindler (ČR) -2,54 (4).

Ženy: K1 - kvalifikace: 1. Hornová (It.) 99,07 (0), ...5. Kudějová (ČR) -2,99 (2).

Autoři: ,


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze