Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co trať? A kde budeme trénovat? pátrá Kulhavý před misí jménem Baku

Jaroslav Kulhavý | foto: Petr Lemberk, MAFRA

1 2015
Dorazil vyfasovat soupravu oblečení a za týden s ní vyrazí do Ázerbajdžánu. Biker Jaroslav Kulhavý bude největší hvězdou 130členné české výpravy na prvních Evropských hrách v Baku, ale přes velkou reklamu, které se nový sportovní formát těší, olympijský šampion netuší, do čeho jde. „Nevím pořádně, co čekat," říkal 30letý cyklista.

Informací od Kaspického moře je totiž žalostně málo. Jak vypadá trať? Bude kde trénovat? Nebude to nakonec ztracený týden v době, kdy má každý den přípravy tu nejvyšší cenu?

„Prý to má být na vysoké úrovni, sportoviště srovnatelná s olympiádou,“ tlumočil Kulhavý, co už o Baku zaslechl. To další je však zatím nezjistitelné. „Oficiální informace nejsou,“ říkal. „Teprve teď po nich budu pátrat, protože přece jen jsem měl dva důležité závody a nechtěl jsem se tím zabývat.“

Zahajovací závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě člen týmu Specialized slavně ovládl, v tom nedělním, druhém v německém Albstadtu dojel třetí a potvrdil si: Forma je.

„Jsem spokojený. Dobrý výsledek z trati, která mi ve svěťáku sedí nejméně.“

Coby majitel všech myslitelných titulů, na které si biker může sáhnout, teď Kulhavý vyhlíží i ten novinkový, z prvního ročníku her, co se mají stát protiváhou Asijských nebo Panamerických her. V sobotu 13. června jde na start.

„Může to být další trofej do pomyslné sbírky, ale než se hry stanou něčím výjimečným, může to chvilku trvat,“ dodal Kulhavý. „Nebo Mezinárodní olympijský výbor nakonec řekne: Zkusili jsme to, nemá to smysl, není prostor Evropské hry dělat.“

K jisté porci skepse Kulhavého nutí fakt, že ne všechny reprezentace na start vyšlou své závodníky, že Švýcar Schurter by přijet měl, zato Francouz Absalon nebo Němci nejspíš ne, že i atletika coby královna sportů na hrách bude scházet.

A do toho ta hromada neznámých veličin. Peněz sice pořadatelé do akce napumpovali spoustu, ale... „Nevíme, jak vypadá trať, jestli se tam dá trénovat, jestli nebudeme mezi paneláky,“ říkal. „Ale zvládli jsme to v Pekingu při olympiádě, tak to určitě dopadne i tady.“

Jedinou jistotou v misi Baku tak zůstává Kulhavého vítězný apetit a forma, se kterou by se mohl stát prvním vítězem prvních Evropských her.

Autor:


Další z rubriky

Když vítr zastaví střelu a na finty není čas. Aneb basketbal pod nebem

V Baku se hraje také basketbal 3x3. Český hráč Roman Zachrla napadá Marshalla...

Vypadají trochu jako kočovníci, kteří uprostřed města předvádějí svoje kejkle. Na improvizovaném...

Judista Krpálek ve finále Evropských her podlehl a bere stříbro

Český judista Lukáš Krpálek (v bílém) a Nizozemec Henk Grol ve finálovém...

Až v posledním duelu Lukáš Krpálek na Evropských hrách v Baku prohrál a z Ázerbájdžánu si odveze...

Doktor o Evropských hrách: Baku to zvládlo skvěle. Jen tak mít i zlato

Momentka z atletických soutěží na Evropských hrách v Baku.

Baku (Od našeho zpravodaje) Poprvé v historii se konaly Evropské hry, kontinent poprvé získal svou „malou olympiádu“. Češi v...Najdete na iDNES.cz