Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Kůň z Bermud musel být utracen

21 2000
S y d n e y - Soutěž jezdecké všestranné způsobilosti zůstala i na olympijských hrách v Sydney věrna své pověsti. Po druhém dnu se startovní pole zúžilo z 38 na 25 závodníků. Dvanáct jezdců dnes mělo při cross country nehodu a jeden kůň musel být po pádu utracen. Osudná nehoda potkala hřebce Bermudas Gold v sedle s Angličankou Mary Jane Tumbidgeovou, startující za Bermudy. Další nepříjemný pád potkal Brazilce Roberta Maceda, který byl převezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu pánve.

V čele průběžného pořadí zůstal i po druhém dnu Američan David O'Connor s koněm Custom Made. Bronzový medailista ze soutěže družstev absolvoval cross country bez penalizace a před závěrečnou disciplínou, pátečním parkurem, vede o 8,4 bodu před Řekyní Heidi Antikatzidisovou. Ta na druhém místě vystřídala Němku Marinu Köhnckeovou, která již v soutěži nepokračuje.


Military jednotlivců - po drezuře a cross country:
1. O'Connor (USA - kůň Custom Made) 29,0 b., 2. Antikatzidisová (Řec. - Michaelmas) 37,4, 3. Todd (N. Zél. - Eyespy II) 39,0, 4. Hoy (Austr. - Swizzle In) 39,8, 5. Scherer (Fr. - Bambi De Briere) 41,4, 6. Costello (USA - Chevalier) 42,4, 7. Magni (It. - Cool'n Breezy) 44,0, 8. Kingová (Brit. - Star Appeal) 47,0.

Bermudská jezdkyně Jane Tumbidgeová se nechává utěšovat poté, co se její kůň zranil a musel být utracen

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze