Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Kupte si žárovku z olympijských her

Jao Ming | foto: AP – ROBERT F. BUKATY

28 2008
Čouhají vám nohy z postele, jež je vám příliš krátká? Pak pro vás organizátoři pekingských olympijských her mají vynikající nabídku. Do prodeje totiž půjde postel z olympijské vesnice, v níž bude nocovat basketbalista Jao Ming, měřící skoro 230 centimetrů. Na takové už se vyspí pořádný čahoun.

"Bude to horké zboží, lidé budou chtít upomínkové předměty. Upozorníme je na ně podobně jako na Jao Mingovu postel," uvedl Siung Jen z firmy, jež má prodej na starosti, pro list China Daily.

Už nyní existuje seznam zhruba 200 věcí, které půjdou po olympiádě a paralympiádě do internetové dražby. Postupně však počet dostupných "upomínkových předmětů" naroste zhruba na 65 tisíc. Vždyť k mamutí olympiádě je třeba asi 200 milionů různých věcí.

Potřebujete novou žárovku?

I ta bude časem na prodej. Stejně jako skříně a další nábytek, hodiny, sportovní vybavení a další různorodé kousky včetně instalací...

Doprovodné lodě z jachtařských regat se sice vrátí výrobcům nebo budou pronajaty, ale na památku si naopak zřejmě budete moct koupit také půdu z pozemků, kam vkročí olympiáda.

Zkrátka nálož pro sběratele všeho druhu.

Aukce se má rozeběhnout v září po skončení paralympiády, možná potrvá i rok. Jaký přesně bude její systém, to ještě není jasné. Pokud se však o jeden kousek přihlásí více zájemců, budou muset přihazovat, aby vybraný předmět opravdu získali.

"Kupci dostanou dobrou cenu," míní další prodejce Li Ťia.

Pořadatelé her chtějí z prodeje olympijských předmětů vytěžit asi 2,25 miliardy korun.

"Není to poprvé, co organizátoři draží věci. Ale rozhodně to bude největší aukce," uvedl Siung Jen.

Stejně obří jako celá pekingská olympiáda.Jobs Contact
Technik s NJ (22.000 - 29.000 Kč)

Jobs Contact
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 22 000 - 29 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze