Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Kurfürstová zažívá výbornou sezonu

25 2006
Karviná - Sezonu začínala se startovním číslem 45. A dnes? Do slalomů Evropského poháru nastupuje ve skupině nejlepších 7 lyžařek. Karvinská Eva Kurfürstová zažívá svou dosud nejlepší sezonu. "Je to tak," přitakává. "Vyhrála jsem závod Evropského poháru, poprvé v kariéře jsem bodovala ve Světovém poháru a probojovala se na olympijské hry."

K tomu jako první Češka po rozpadu Československa vede Evropský pohár ve slalomu. Jela v něm pět z dosavadních šesti závodů.

"Vynechala jsem hned ten první v hale u Norimberka. Místo něj jsem raději trénovala, protože nemám žádné zkušenosti se sněhem pod střechou," uvedla osmadvacetiletá lyžařka.

V dalších kláních byla devátá, patnáctá, osmnáctá, druhá a tento měsíc ve švýcarském Lenzerheide poprvé závod Evropského poháru vyhrála.

Eva Kurfürstová si svého postavení cení už proto, že se musela nahoru probíjet z hloubi startovního pole. "Po minulé sezoně, kterou jsem promarodila, jsem neměla dost bodů," podotkla.

Jaké má naděje na to, aby vedení ve slalomu Evropské poháru udržela? "Bude to těžké, protože ze zbývajících pěti závodů dva nestihnu, kryjí se totiž s olympiádou." Čekají ji tak ještě závody 31. ledna ve francouzském La Plagne, 19. února v německém Garmischi a 19. března finále v rakouském Flachau.

Slovenskou Vrátnou 23. a 24. února musí vynechat.

"Pokud se mi podaří v Evropském poháru udržet mezi prvními třemi, vyjedu si stabilní místo ve Světovém poháru, což by bylo vynikající," uvedla Eva Kurfürstová.

Pomalu ale začíná myslet na olympiádu. Reprezentační výbavu si v pondělí vyzvedla v Praze. Tento týden je poslední, kdy si ještě užívá pohody domova.

O víkendu se už chystá na další závody. Do svých olympijských startů ve slalomu a obřím slalomu 22. a 24. února by jich měla zvládnout sedm.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze