Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kustod už připravil hokejistům maskota

7 2002
Salt Lake City - Zhruba dvě tuny materiálu, prozatím zabaleného v bednách a pytlích, leží v hale E-Center v Salt Lake City. Až do pátku. Teprve tehdy uvolní pořadatelé českým hokejistům, obhájcům zlatých medailí z Nagana, jejich šatnu a kustod Petr Bílek se společně s masérem Pavlem Křížkem pustí do práce. Do nedělního příjezdu prvních hráčů z Evropy musí být jejich svatyně připravena.

"Máme celkem šestadvacet beden a čtyři pytle, což je asi jako na mistrovství světa. Jen jsme ještě navíc vzali hráčům ze zámoří věci, které si obvykle hokejisté vozí v taškách s sebou," upřesnil rozsah výbavy Bílek. Hráči budou mít opět k dispozici svoje iontové nápoje, připraveny jsou i bedny oblíbených tatranek a brankáři Roman Turek a Roman Čechmánek se mohou těšit na nové masky.

Šatnu má český tým přímo proti ruské. "Jen jsme upozornili pořadatele, že nápis Czeh na dvěřích není kompletní,“ konstatoval Bílek a dodal, že už mají připraveného maskota.. "Zatím nechceme nic prozrazovat. Je to překvapení. Oficiálně bychom jim ho chtěli představit až příští týden na čtvrtečním tréninku před prvním zápasem," bránil se Bílek.
 
Kromě Bílka s Křížkem české hokejisty v Salt Lake City zatím zastupují jen asistent generálního manažera František Černík s generálním sekretářem svazu Jindřichem Mickou. První trio hráčů z Evropy, Petr Čajánek, Michal Sýkora a Pavel Patera, přiletí spolu s realizačním týmem v čele s generálním manažerem Ivanem Hlinkou a trenérem Josefem Augustou až v neděli.

Prvními hráči z NHL budou na místě Jaromír Jágr, Robert Reichel a obránci Pavel Kubina a Tomáš Kaberle, se k týmu připojí o dva dny později. Jako úplně poslední bude očekáván brankář Dominik Hašek. Hrdina z Nagana a gólman Detroitu by měl dorazit až 14. února, v předvečer úvodního zápasu mužstva v hlavní části olympijského turnaje.

"Přistane kolem půl páté odpoledne, necelé dvě hodiny před jediným společným tréninkem," upřesnil Černík.

V plánech příletů hokejistů z NHL se však může mnohé změnit. "Třeba letiště v New Yorku je přehlcené a kluci z New Jersey si už sami zkoušejí zajistit nějaké jiné spojení. Budu ještě všem volat, abychom měli zcela čerstvý přehled o tom, jak budou postupně přistávat," dodal asistent generálního manažera.

Společně s Mickou navštívil Černík minulý týden v Los Angeles exhibiční Utkání hvězd NHL. Hovořili také s Jiřím Dopitou z Philadelphie a ottawským Martinem Havlátem, kteří se v poslední době potýkají se zdravotními problémy. "První si stěžoval na bolavá záda, nehrál a místo toho šlapal na rotopedu. Havlát zase kvůli tříslům vynechal utkání nadějí a nenastoupil ani proti Tampě," informoval Černík.

Stejně jako před čtyřmi roky v Naganu mohou všichni hokejisté z NHL na náklady tamní hráčské asociace (NHLPA) pozvat na olympiádu jednoho rodinného příslušníka či známého. "Tuto možnost jsme se rozhodli zajistit také všem třem našim zbývajícím hráčům," prozradil Černík, že ani Čajánek, Michal Sýkora a Patera nebudou po dobu účasti na olympijském turnaji o přítomnost svých nejbližších ošizeni.

Masér české hokejové reprezentace Pavel Křížek připravuje v kabině haly E Center v Salt Lake City výstroj hráčům před zahájením olympijského turnaje

Autoři: ,


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz