Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Kvalifikace skokanů se uskuteční až v neděli

8 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nad Utah Olympic Parkem se vznášely mlžné závoje, z šedé oblohy se valily sněhové vločky a areálem pofukoval silný vichr. Naděje, že by se v plánovaných 17 hodin středoevropského času začala kvalifikace skokanů na středním můstku, premiérový závod XIX. zimních olympijských her, byla mizivá. O několik hodin později vyslovila jury definitivní verdikt, klání se odkládá. Uskuteční se až v neděli před závodem.

Nad můstky sice postupem doby vyšlo slunce, jenomže vítr řádil s neztenčenou intenzitou. "Za posledních devět let, co jsem tady, jsem zažil jediný podobný den," posteskl si Alan Johnson, ředitel skokanské soutěže. 

V šedesátičlenném startovním poli skokanů figurovali i čtyři čeští reprezentanti. V trénincích se nejlépe vedl mladíček Jan Mazoch, který se v jednom kole, byť z delšího nájezdu, prosmýkl až na čtvrtou příčkou.

Zbylé trio ve složení Doležal, Janda a Matura si vedlo se střídavými úspěchy, ale na postup do dalších bojů by jejich výkony stačit měly. Kvalifikace byla odložena až na nedělní dopoledne, kde nahradní zkušební kolo. Do prvního kola z ní postoupí padesát závodníků, do druhého tradiční třicítka nejlepších.

Rozmary počasí si vyžádaly další zásahy do programu, ve Snowbasin byl zrušen druhý trénink mužů na olympijský sjezd, ženy přišly o první seznámení s tratí. Muži se o medaile utkají v neděli, ženy o den později.

Hned první den museli organizátoři bojovat na olympijských hrách v Salt Lake City s přívalem sněhu. Ten nakonec odložil kvalifikaci skokanů až na neděli.

Bojovali, ale marně. Pořadatelé nakonec museli trénink sjezdařů zrušit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze