Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Kvalifikační potíže? Vůbec nic nového

Štěpánka Hilgertová - Česká vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová skončila v kvalifikaci olympijského závodu jedenáctá. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

18 2004
Atény - Kvalifikační trable Štěpánky Hilgertové pokračují. Úvodní část soutěže mnozí považují za formalitu. Ona se v ní trápí. Na olympiádě v Sydney málem minula branku, složitě do ní traverzovala. Na světovém šampionátu 2002 v Bourgu se převrátila, z vody ji lovil záchranář. A v úterý se vracela do branky číslo patnáct.

„Stejná blbost jako v Sydney,“ konstatoval její manžel a trenér Luboš.

Navenek však v kritický moment zůstal klidný. „Nezatrnulo mi. Do té brány se dá snadno vrátit.“ Kdyby to nešlo, pohřbila by Hilgertová sny o třetím olympijském zlatu. „Kule by pro Štěpánu znamenala konec,“ uvědomil si šéftrenér Jiří Pultera. Kule značí ve vodáckém slangu padesát trestných vteřin za neprojetí brankou.

Hilgert se nalepil na video, hledal chybu. „Chtěli jsme, aby do patnáctky vyjížděla obloukem, ale voda jí vzala špičku. Nedokázala propíchnout vodní roládu,“ líčil.

Deblkanoista Tomáš Máder nadhodil: „Asi si to Štěpána málo nadjela.“ Souhlasil iMilan Bílý, trenér Pavelkové.

„Ta branka je riziková, to jsme všichni věděli.“ Kanoistický svět opět zjistil, ani jeho první dáma není neomylná.
Rozhodně ji však neodepsal.

„Určitě bude ve finále útočit,“ řekla Němka Jennifer Bongardtová, vítězka kvalifikace.

Hilgertová kráčela od vody s úsměvem. „Dobré to dneska nebylo,“ uznala. „Ale jestli jsem se vypořádala s dneškem, mám šanci, zvládnu i zítřek. Snad i o něco líp.“  

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze