Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kvíčala nemá dost zkušeností

12 2002
Praha, Salt Lake City - Olympijský závod sáňkařů zhodnotil pro iDNES bývalý reprezentant a známý karikaturista Petr Urban. Ještě letos zvítězil na mistrovství republiky. Český olympionik Michal Kvíčala se ale šampionátu nezúčastnil. "No, třeba bych ho ještě porazil," smál se Urban. Jeho třicáté místo nevidí jako zklamání. "Je mladý a má ještě všechno před sebou. V našem sportu hraje největší roli zkušenost. Ideální věk je až ke třicítce. Potvrzuje to i fakt, že závodníci se kterými jsem se ještě setkával při reprezentačních akcích osobně, jsou v současnosti ti nejlepší," vysvětloval sáňkař.

Od Kvíčaly jsme nemohli čekat nějaký extra výsledek. Jeho cíl byl do třicátého místa, a to se mu splnilo. Bohužel za ním už byla jen taková ta turistická třída.

Škoda velkého množství chyb na trati. V poslední jízdě už to bylo dobré. Kdyby zajel pokaždé takovým způsobem, mohl být ve dvacítce.

Handicap má zejména v materiálu. V kvalitě saní jsme v Česku byli vždy pozadu za nejlepšími. Navíc u nás se nedá normálně trénovat. Neexistují zde podmínky pro špičkovou přípravu.

Již před závodem většina odborníků tvrdila, že o medaile pojedou tři nakonec nejlepší. Já jsem ještě věřil Američanu Heidtovi, pro něj mluvila dobrá znalost dráhy. Ten nakonec dojel čtvrtý.

O tom, že Hackl nezískal čtvrtý titul rozhodly jeho špatné starty. Kdyby byl třeba jen o setinku rychlejší, dole by to dělalo desetiny. Nepomohl mu ani tradičně nejlepší materiál. Dole je potom pekelně dojížděl. Špičkoví borci již chyby nedělají, jezdí stejnou stopu a mají stejné kombinézy. O vítězi rozhodují právě saně.

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...Najdete na iDNES.cz