Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kvíz o Vancouver: jediná žena ve finále neuspěla, na hry míří muž z Jablonného

16 2009
Velkou vánoční soutěž o cestu na zimní olympijské hry vyhrál Miloš Faltus z Jablonného nad Orlicí. Po bezchybné první fázi zvládl nejlépe i finále, které se konalo v úterý v pražské redakci iDNES.cz. "Co?" podivil se, pak schoval hlavu do dlaní a rozesmál se.

To už k němu vstávali soupeři a gratulovali.

Devět dní před Vánocemi získal výjimečný dárek: letenku do Vancouveru, týdenní pobyt v Kanadě, kde se podívá na olympijská klání. "Nečekal jsem to. Věděl jsem, že jsem teď neodpověděl všechny otázky správně," říkal po finále.

Na něj dorazilo z vylosovaných a pozvaných deseti soutěžících devět: osm mužů a jediná žena, všichni z různých koutů republiky: z Prahy, Jablonce či dokonce Kopřivnice. 

Rozhodující část měla jinou formu než předchozí kola. To čtenáři odpovídali na internetu, po správných odpovědích mohli pátrat v encyklopediích či na jiných stránkách, netlačil je čas.

Soutěž o zájezd na olympijské hry

JAKO VE ŠKOLE. Pro finále zvolila redakce iDNES.cz zcela neinternetovou formu - jako ve škole. Tedy s propiskou a papírem.

Teď se vrátili do školních let: na finalisty čekala židle, stůl a na něm propiska a papíry s otázkami. Za zády přísný dozor, k tomu časový limit. Jako by finalisté právě dělali přijímačky na olympijské hry. Už se mohli spolehnout jen na svou hlavu.

V testu se záměrně opakovaly některé otázky z minulého týdne - to aby se ukázalo, kdo věděl, jen vyhledal, nebo vyhledal a zapamatoval si. Jinak soutěžící mimo jiné poznávali někdejší olympioniky na fotografiích či podle krátkého popisu, vzpomínali na hry v Lillehammeru, Naganu, Salt Lake City a Turíně.

Miloš Faltus získal z možných dvaatřiceti bodů šestadvacet. 

Jediná žena v soutěži Adéla Škodová neuspěla. "Ani jsem to nečekala, odpovědi v první fázi jsem hledala na googlu."

Soutěž o zájezd na olympijské hrySoutěž o zájezd na olympijské hry

Soutěž odstartovala minulý týden první částí, kdy čtenáři od pondělí do pátku odpovídali postupně na otázky z různých témat: historie zimních olympijských her, výsledky závodů a zápasů, ptali jsme se i na samotný Vancouver a Kanadu.

Do kvízu se přihlásilo celkem 3260 soutěžících, přičemž 286 čtenářů odpovědělo na všechny otázky správně. Ve třetím kole, v němž došlo na hokejové turnaje, se za dobré řešení otázky "kdo má nejvíc medailí" považovala odpověď "Rusko" i "Kanada" - ať už kvůli výsledkům ženského turnaje či možným sporům o úspěchy SSSR a také SNS. Za nepřesnost se omlouváme.

Správné řešení první části soutěže

a seznam čtenářů, kteří v ní získali maximum 50 bodů

Autor:


Nejčtenější

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.czmobilní verze