Kvíz o Vancouver: jediná žena ve finále neuspěla, na hry míří muž z Jablonného

16 2009
Velkou vánoční soutěž o cestu na zimní olympijské hry vyhrál Miloš Faltus z Jablonného nad Orlicí. Po bezchybné první fázi zvládl nejlépe i finále, které se konalo v úterý v pražské redakci iDNES.cz. "Co?" podivil se, pak schoval hlavu do dlaní a rozesmál se.

To už k němu vstávali soupeři a gratulovali.

Devět dní před Vánocemi získal výjimečný dárek: letenku do Vancouveru, týdenní pobyt v Kanadě, kde se podívá na olympijská klání. "Nečekal jsem to. Věděl jsem, že jsem teď neodpověděl všechny otázky správně," říkal po finále.

Na něj dorazilo z vylosovaných a pozvaných deseti soutěžících devět: osm mužů a jediná žena, všichni z různých koutů republiky: z Prahy, Jablonce či dokonce Kopřivnice. 

Rozhodující část měla jinou formu než předchozí kola. To čtenáři odpovídali na internetu, po správných odpovědích mohli pátrat v encyklopediích či na jiných stránkách, netlačil je čas.

Soutěž o zájezd na olympijské hry

JAKO VE ŠKOLE. Pro finále zvolila redakce iDNES.cz zcela neinternetovou formu - jako ve škole. Tedy s propiskou a papírem.

Teď se vrátili do školních let: na finalisty čekala židle, stůl a na něm propiska a papíry s otázkami. Za zády přísný dozor, k tomu časový limit. Jako by finalisté právě dělali přijímačky na olympijské hry. Už se mohli spolehnout jen na svou hlavu.

V testu se záměrně opakovaly některé otázky z minulého týdne - to aby se ukázalo, kdo věděl, jen vyhledal, nebo vyhledal a zapamatoval si. Jinak soutěžící mimo jiné poznávali někdejší olympioniky na fotografiích či podle krátkého popisu, vzpomínali na hry v Lillehammeru, Naganu, Salt Lake City a Turíně.

Miloš Faltus získal z možných dvaatřiceti bodů šestadvacet. 

Jediná žena v soutěži Adéla Škodová neuspěla. "Ani jsem to nečekala, odpovědi v první fázi jsem hledala na googlu."

Soutěž o zájezd na olympijské hrySoutěž o zájezd na olympijské hry

Soutěž odstartovala minulý týden první částí, kdy čtenáři od pondělí do pátku odpovídali postupně na otázky z různých témat: historie zimních olympijských her, výsledky závodů a zápasů, ptali jsme se i na samotný Vancouver a Kanadu.

Do kvízu se přihlásilo celkem 3260 soutěžících, přičemž 286 čtenářů odpovědělo na všechny otázky správně. Ve třetím kole, v němž došlo na hokejové turnaje, se za dobré řešení otázky "kdo má nejvíc medailí" považovala odpověď "Rusko" i "Kanada" - ať už kvůli výsledkům ženského turnaje či možným sporům o úspěchy SSSR a také SNS. Za nepřesnost se omlouváme.

Správné řešení první části soutěže

a seznam čtenářů, kteří v ní získali maximum 50 bodů

Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Šampionka Sáblíková bude na známce. Speciální edice vyjde v březnu

Martina Sáblíková se raduje s českou státní vlajkou.

Česká pošta chce vydat příležitostnou známku s olympijskou medailistkou v rychlobruslení Martinou...

Český olympijský výbor vydal publikaci Vancouver 2010

Titulní strana knihy Vancouver 2010

Pět dní po skončení zimních olympijských her byla dnes v Praze pokřtěna kniha s názvem Vancouver...

Rodina zesnulého sáňkaře dostane peníze z pojistky organizátorů OH

ROZLOUČENÍ. Sestra oplakává svého bratra Nodara Kumaritašviliho, který se zabil při sáňkařském tréninku na olympiádě ve Vancouveru.

VIDEO Rodina tragicky zesnulého gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho dostane finanční pomoc od...

Najdete na iDNES.cz