Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Lada Kozlíková bere v bodovacím závodě umístění do osmičky

Lada Kozlíková na olympijském velodromu - Cyklistka Lada Kozlíková na olympijském velodromu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

17 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hlavní závod čeká dráhařku Ladu Kozlíkovou na olympijském velodromu Laoshan zítra. Na bodovací závod jednotlivkyň se intenzivně připravovala a má v něm velké ambice.

Přípravě na bodovací závod obětovala Lada Kozlíková stíhací jízdu. Ve stíhačce obsadila konečnou osmou příčku po porážce v semifinále od Britky Houvenaghelové. Favoritka českou cyklistku dostihla po dvou kilometrech.

"Tohle jsem si nepřála, ale Angličanka jela skvěle," netrápil Kozlíkovou předčasný konec závodu. "Ona se připravuje speciálně na tento závod na tři kilometry, zatímco já jsem trénovala na bodovačku."

Rozhodnutí padlo i s ohledem na šanci prosadit se v jednotlivých závodech. "Ve stíhačce bych vzhledem ke specialistkám mohla dosáhnout tak na šesté místo," připouští Kozlíková, že by osmé místo zřejmě příliš nevylepšila.

V bodovacím závodě si dává Kozlíková vysoké cíle. I když zbytečně velké oči nemá. "Za jakékoliv umístění do osmého místa bych byla ráda."

V duchu ale určitě myslí výše. "V přípravě jsem se cítila dobře, snad to dobře dopadne," usmívá se. "Na závod se už moc těším a to je pro mě dobré znamení. Když jedu pro radost, mívám dobré výsledky."

O průběhu závodu má Lada jasné představy. "Jsou tam jasné favoritky, ale já se na ně nebudu upínat nebo taktizovat. Od začátku chci chodit do bodovacích spurtů," prozradila Kozlíková.

Bodovací závod žen startuje v pondělí 18. srpna v 10.30 hod. středoevropského času.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze