Láska v opratích Kateřiny Emmons

Kateřina Emmons s manželem - Matt Emmons gratuluje své manželce Kateřině ke zlaté olympijské medaile ve střelbě ze vzduchové pušky na 10 metrů. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

11 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Mít svou lásku v opratích, blázen ví, proč trpíš závratí. Já jsem pouhý pocestný, znám tě, vím o čem v pláči sníš. Dívko má. Byl to šok, když se v sobotu deset minut po vítězné ráně střelkyně Kateřiny Emmons rozezněla olympijskou střeleckou halou písnička Láska v opratích.

Skupina Parkán ze Strakonic, která ji má na desce z roku 2006, si v životě nemohla myslet, že se proslaví až v Číně.

Navíc je drobnou záhadou, kdo vlastně písničku v Pekingu pustil. Vítězka to nevěděla. "Slyšela jsem jen česká slova. Bylo to český, to bylo hezký. Překvapilo mě to," řekla.

Neví to ani kapelník Parkánu Ivan Trojan. "To je úžasné. Ale žádné cédéčko nebo písničku jsme na olympiádu neposílali, ani nás pořadatelé nekontaktovali. Ale vím, že Kateřina písničky od Parkánu zná, chodí na ně, vždyť pochází kousek odtud," komentoval kapelník.

. PoslechnĚTE si písničku od skupiny Parkán

Láska v opratích navíc jen zvýraznila jeden z velkých příběhů olympiády. Hlavní role, scénář a režie? Češka Kateřina Emmons (za svobodna Kůrková) a její manžel, olympijský vítěz ve střelbě z Atén, Matthew.

Ani včerejší China Daily, největší anglicky psaný deník v zemi, si toho nemohl nevšimnout. Přímo pod hlavičkou novin je poutací titulek "Zlatý polibek" a celou titulní stranu olympijské přílohy uvnitř listu zabírá fotografie, jak Emmons líbá Emmonse. Tedy Kateřina Matta. Tam to doprovází titulek "První pusa, první zlatý moment her".

Když navíc v sobotu střelecký pár oznámil, že teď chce založit rodinu, hollywoodští scenáristé mohou začít psát texty.

Přitom zejména Číňané byli sobotní střelbou zcela posedlí. Šlo o první disciplínu olympiády a první možná zlatá medaile byla považována za důležitý symbol pro zemi, která se tolik touží prosadit. Cíl je jasný: být nejlepší, nejlepší, nejlepší.

Cestu za první částí tohoto snu jim rozstřílela Kateřina Emmons. Nepotřebovala na to při finále ani tolik času.

V 10.30 – první střela. 10.51 – poslední rána.

11.01 – zní halou píseň Láska v opratích. 11.16 – začíná dekorování prvních tří. 11.20 – přebírá Kateřina Emmons medaili. 11.21 – halu zaplavuje další skladba v češtině, Kde domov můj...

CS>Mezitím bylo až dojemné sledovat, jak její poražená soupeřka Číňanka Tu Li při rozhovoru v televizi plakala a reportér ji musel dokonce obejmout, aby ji utišil.

V sobotu večer pak česko-americký střelecký pár slavil vítězství v Českém domě v hotelu Gloria Plaza. Působil až nezvykle skromně a příjemně. Matthew Emmons vydržel dokonce dlouhé minuty naslouchat, přestože nerozuměl téměř ničemu, co vykládá v češtině herec Miroslav Donutil jeho ženě. Prostě dokonalá „láska v opratích“

Autoři:


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...Najdete na iDNES.cz