Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lázně získaly triatlonový šampionát

10 2000
K a r l o v y V a r y - Karlovy Vary se konečně dočkaly, v červnu budou hostit mistrovství Evropy v olympijském triatlonu. Cestu k dohodě s evropskou triatlonovou unií završilo dvacetihodinové jednání ve slavných lázních, jehož výsledkem je termín šampionátu: 20. - 24. června. "Ve všech bodech jsme nakonec dospěli ke shodě," uvedl Martin Plecitý, prezident Carlsbad Triathlonu a šéf pořadatelské agentury Trikam.

"Jsem maximálně spokojen," radoval se po setkání s představiteli ETU a seznámení se s výsledky jednání člen výkonného výboru Českého svazu triatlonu Marek Kavan.

Pořadatelům hodně pomohli zástupci města, za nějž slíbil maximální podporu první náměstek primátora Zdeněk Roubínek, který souhlasil i s úpravami na koupališti Rolava, kde se uskuteční plavecká část závodu. "Město věří, že šampionát posílí image Karlových Varů a jsme moc rádi, že budeme hostiteli první oficiální odvety triatlonistů po úspěšné olympijské premiéře tohoto sportu v Sydney," uvedl Roubínek s vědomím toho, že Jan Řehula, bronzový na olympiádě v Sydney, byl před sedmi lety prvním vítězem karlovarského závodu. 

Program šampiopnátu: středa - slavnostní zahajovací ceremoniál, čtvrtek: kvalifikace, pátek: závod juniorů, sobota: hlavní závody jednotlivců, neděle: závod veteránů a časovka družstev.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze