Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lázně získaly triatlonový šampionát

10 2000
K a r l o v y V a r y - Karlovy Vary se konečně dočkaly, v červnu budou hostit mistrovství Evropy v olympijském triatlonu. Cestu k dohodě s evropskou triatlonovou unií završilo dvacetihodinové jednání ve slavných lázních, jehož výsledkem je termín šampionátu: 20. - 24. června. "Ve všech bodech jsme nakonec dospěli ke shodě," uvedl Martin Plecitý, prezident Carlsbad Triathlonu a šéf pořadatelské agentury Trikam.

"Jsem maximálně spokojen," radoval se po setkání s představiteli ETU a seznámení se s výsledky jednání člen výkonného výboru Českého svazu triatlonu Marek Kavan.

Pořadatelům hodně pomohli zástupci města, za nějž slíbil maximální podporu první náměstek primátora Zdeněk Roubínek, který souhlasil i s úpravami na koupališti Rolava, kde se uskuteční plavecká část závodu. "Město věří, že šampionát posílí image Karlových Varů a jsme moc rádi, že budeme hostiteli první oficiální odvety triatlonistů po úspěšné olympijské premiéře tohoto sportu v Sydney," uvedl Roubínek s vědomím toho, že Jan Řehula, bronzový na olympiádě v Sydney, byl před sedmi lety prvním vítězem karlovarského závodu. 

Program šampiopnátu: středa - slavnostní zahajovací ceremoniál, čtvrtek: kvalifikace, pátek: závod juniorů, sobota: hlavní závody jednotlivců, neděle: závod veteránů a časovka družstev.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz