Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lazutinové připadají kontroly ponižující

10 2002
Midway - Ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová, čerstvá stříbrná olympijská medailistka ze závodu na 15 kilometrů volnou technikou, považuje bezpečnostní kontroly v dějišti her za ponižující. Řekla to krátce po doběhu. "Jsem na čtvrté olympiádě, ale ještě nikdy mi neprohledávali osobní věci takovým způsobem. Dokonce čichali k lahvi s vodou," postěžovala si závodnice. Ráda by se soustředila pouze na běh, ale ponižující kontroly ji ruší.

Lazutinová nechápe, proč by měla svá příruční zavazadla otevírat a vybalovat pokaždé, když chce vstoupit do lyžařského areálu v Soldier Hollow. "Připadám si, jako bych něco provedla," odmítla přísná bezpečnostní opatření. Ta v Salt Lake City a okolí zahrnují procházení detektory kovu, osobní prohledávání ze strany členů ochranky, stejně jako přísné kontroly veškeré elektroniky a videotechniky.

Kateřina Neumannová, jež v sobotním závodě s hromadným startem získala bronz, s ruskou soupeřkou nesouhlasí. "Není to příjemné, ale pochopitelné vzhledem k tomu, co se stalo v New Yorku," připomněla česká běžkyně teroristický útok z loňského 11. září. "Je to pro všechny stejné," dodala Neumannová na téma, zda je možné, že kontroly narušují koncentraci olympioniků. Její slova potvrdila vítězka Stefania Belmondová. "Dělají to pro naše dobro," prohlásila Italka.

Autor:


Nejčtenější

Ferrari F12 Berlinetta 6,3...
Ferrari F12 Berlinetta 6,3...

r.v. 2016, naj. 7 500 km, benzín, 1. majitel
6 650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze