Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Legendární atlet fandil i vzpomínal

28 2000
P r a h a - Emil Zátopek, který se doma zotavuje po nedávném zápalu plic, je sice po přestálé nemoci ještě zesláblý a hodně času prospí, ale závěrečné soutěže desetibojařů na olympijských hrách v Sydney si dnes se svou manželkou Danou nenechal ujít. Legendární vytrvalec, jenž minulý týden oslavil v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích 78. narozeniny, prý útrpným pohledem sledoval především snažení zraněného favorita Tomáše Dvořáka. "Smáli jsme se, že se tam trápí stejně jako Emil v šestapadesátém v Melbourne," řekla ČTK Dana Zátopková.

"Předtím se podrobil operaci kýly a taky doběhl šestý," dodala s tím, že manžel si dobře dokázal představit, čím Dvořák prochází. "Je teď hrozně hubený," postěžovala si Zátopková, ale okamžitě odhodlaně dodala: "Já si ho ale zase vykrmím."

Čtyřnásobného olympijského vítěze prý při horečkách trápily opary a kousání mu dělalo problémy. Domácí strava se ovšem s nemocniční nedá srovnat. "Teď ho láduju kozím sýrem a švestkovým koláčem," prohlásila olympijská vítězka v hodu oštěpem.

Z českých atletů se slavná dvojice ještě těší na oštěpařku Nikolu Tomečkovou, jejíž páteční kvalifikační závod si nechtějí nechat ujít. "V poslední době házela dobře a nemá už strach z těch 'velkých zvířat'," řekla s úsměvem Zátopková, jež by své
nástupkyni přála postup do finále.

Zátopek, který vybojoval na olympijských hrách v Helsinkách 1952 tři zlaté medaile v bězích na pět a deset kilometrů a v maratónu, byl hospitalizován v ÚVN začátkem září poté, co dostal horečky, způsobené virózou. Jeho léčbu později zkomplikoval zápal plic spojený s oslabením srdeční činnosti.

Na začátku tohoto týdne se však Zátopkův stav natolik zlepšil, že Ilja Kotík, primář I. vnitřního oddělení ÚVN, povolil ve středu po třítýdenní hospitalizaci jeho propuštění do domácího ošetřování.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze