Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Legendární atlet fandil i vzpomínal

28 2000
P r a h a - Emil Zátopek, který se doma zotavuje po nedávném zápalu plic, je sice po přestálé nemoci ještě zesláblý a hodně času prospí, ale závěrečné soutěže desetibojařů na olympijských hrách v Sydney si dnes se svou manželkou Danou nenechal ujít. Legendární vytrvalec, jenž minulý týden oslavil v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích 78. narozeniny, prý útrpným pohledem sledoval především snažení zraněného favorita Tomáše Dvořáka. "Smáli jsme se, že se tam trápí stejně jako Emil v šestapadesátém v Melbourne," řekla ČTK Dana Zátopková.

"Předtím se podrobil operaci kýly a taky doběhl šestý," dodala s tím, že manžel si dobře dokázal představit, čím Dvořák prochází. "Je teď hrozně hubený," postěžovala si Zátopková, ale okamžitě odhodlaně dodala: "Já si ho ale zase vykrmím."

Čtyřnásobného olympijského vítěze prý při horečkách trápily opary a kousání mu dělalo problémy. Domácí strava se ovšem s nemocniční nedá srovnat. "Teď ho láduju kozím sýrem a švestkovým koláčem," prohlásila olympijská vítězka v hodu oštěpem.

Z českých atletů se slavná dvojice ještě těší na oštěpařku Nikolu Tomečkovou, jejíž páteční kvalifikační závod si nechtějí nechat ujít. "V poslední době házela dobře a nemá už strach z těch 'velkých zvířat'," řekla s úsměvem Zátopková, jež by své
nástupkyni přála postup do finále.

Zátopek, který vybojoval na olympijských hrách v Helsinkách 1952 tři zlaté medaile v bězích na pět a deset kilometrů a v maratónu, byl hospitalizován v ÚVN začátkem září poté, co dostal horečky, způsobené virózou. Jeho léčbu později zkomplikoval zápal plic spojený s oslabením srdeční činnosti.

Na začátku tohoto týdne se však Zátopkův stav natolik zlepšil, že Ilja Kotík, primář I. vnitřního oddělení ÚVN, povolil ve středu po třítýdenní hospitalizaci jeho propuštění do domácího ošetřování.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský krajNajdete na iDNES.cz