Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Legendární Savon vyboxoval rekord

30 2000
S y d n e y, P r a h a - Rekordně se do olympijské historie zapsala legenda amatérského boxu Kubánec Felix Savon. Ten dokázal ve finále váhové kategorie do 91 kg porazit Rusa Ibzagimova a na třetí olympiádě po sobě tak získat zlatou medaili. Postavil se tak po bok dalšího hrdiny boxerské historie, dalšího Kubánce Teofilo Stevensona.

Savonovi se vydařil vstup do finálového zápasu. První kolo vyhrál 6:1, když dva body byly trestem za Rusovy údery po zaznění zvonu. Ačkoliv Savon sám na tyto údery také odpověděl, penalizace se nedočkal. Svůj odstup si Kubánec využívající své výškové převahy podržel i po druhém kole a při vstupu do posledního byl stav již 17:9.

Přestože už Savon vedl 21:13, ocitl se těsně před koncem na prahu porážky. 14 vteřin chybělo do zaznění závěrečného zvonění, když se Savonovi otevřela tržná rána pod levým okem. Rozhodčí v tu chvíli mohl utkání ukončit. Neučinil tak a Savon tak mohl dovést své snažení do vítězného konce.

Felix Savon tak dokázal získat zlato na třech olympiádách v řadě, když triumfoval i v Barceloně a Atlantě. To samé před ním dokázal jen Stevenson v letech 1972, 1976 a 1980. Do stejné společnosti spadá ještě Maďar László Papp, jenž ovšem svých triumfů v letech 1948, 1952 a 1956 nedosáhl v jediné kategorii.

Savon (Kuba) - Ibzagimov (Rus.) 21:13.   


Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz