Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lékaři věří, že Dopita hrát bude

8 2002
Salt Lake City - Český hokejista Jiří Dopita má zdravotní potíže, které by mohly ohrozit jeho start v olympijském turnaji v Salt Lake City. Do sídla české výpravy v dějišti her přišel ve čtvrtek fax z klubu Philadelphia Flyers, podle nějž má třiatřicetiletý útočník problémy s krční páteří. "Podrobil se magnetoskopickému vyšetření a ten nález nevypadá nijak příznivě," uvedl na Dopitovu adresu jeden z lékařů výpravy Martin Koldovský.

Robustní centr, jeden z členů zlaté party z Nagana, kvůli zdravotním potížím už pět dní nehraje.

"Ráno se probudil a cítil silnou bolest v oblasti lopatky. Následné vyšetření magnetickou rezonancí odhalilo vyhřezlou ploténku v krční páteři," tlumočil další Dopitovy problémy lékař českých sjezdařů Jiří Obenberger, který telefonicky hovořil jak s hráčem, tak i s lékařem Philadelphie. 

Při konzultaci došel k závěru, že bolesti v oblasti lopatky nemají souvislost s problémy, které Dopitovi způsobila vyhřezlá ploténka v krční páteři. Obenberger se dokonce domnívá, že potíže by mohl odstranit běžný chiropraktický zákrok, kterého by se mohl zhostit přímo v dějišti her buď on, nebo vyhlášený fyzioterapeut Pavel Kolář. "Během čtvrt hodiny bychom ho mohli dát dohromady," věří Obenberger.

Dopita by měl podle původního plánu do Salt Lake City dorazit ve středu 13. února, ovšem jeho přílet záleží rovněž na stanovisku klubového lékaře.

S Dopitou hovořil i generální manažer českého olympijského týmu František Černík.
"V dnešním utkání proti St. Louis ještě bude chybět, ale v úterý proti Islanders už by to měl zkusit. Prý se s tím hrát dá," informoval o výsledku rozhovoru Černík..

"Má smlouvu s klubem a ten ho musí uvolnit. Uvidíme, ale během dne až dvou to musíme vyřešit. Jirka už sám chtěl v úterý v Anaheimu hrát, ale lékař mu to nedoporučil," pravil Černík.

Spekulace o možnosti povolání náhradníka prozatím odmítl: "Takové úvahy jsou v současné době zbytečné. A svoje si k tomu pochopitelně musejí říci i trenér Augusta a manažer Hlinka."

Hráčův agent Petr Svoboda pohlíží na vzniklou situaci optimisticky. "S Jirkou jsem mluvil a vypadá to dobře. Sice cítí pod lopatkou jistou bolest, ale prý se to dá zvládnout, chce už zítra hrát. V Anaheimu zašli spolu se spoluhráči do restaurace, kde spolu s ostatními nováčky zaplatili podle zvyku útratu. Dělalo to prý kolem dvaceti tisíc," prozradil podrobnosti Svoboda ze svého úřadu v Edmontonu.

Autor:


Další z rubriky

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz