Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lemieuxe trápí záda, hrát má hlavně proti Česku

17 2002
Salt Lake City - Mario Lemieux možná vynechá další zápas kanadských hokejistů na olympijském turnaji proti Německu, aby byl v pořádku pro pondělní zápas proti České republice. Sužují ho prý staré známé bolesti zad a třísel. Podle šéfa kanadské reprezentace Wayna Gretzkého se o případném startu hrajícího majitele klubu NHL Pittsburgh Penguins rozhodne až těsně před začátkem nedělního zápasu.

"Maria trápí nějaké zranění, takže nevíme, jestli nastoupí nebo ne... momentálně je to tak padesát na padesát. Raději bych ho viděl odpočívat a hrát až v pondělním zápasu proti českému týmu," uvedl Gretzky na sobotní tiskové konferenci.

Lemieux má sice bolesti, ale normálně trénuje. "Není to tak, že by nemohl bruslit nebo hrát," vysvětloval bývalý legendární hráč. "Je to spíš tak, že jde o preventivní opatření," zdůraznil.

"Jestli bude cítit, že je schopen nastoupit proti Německu i v pondělním utkání, pak bude hrát. Je to na něm," tvrdil Gretzky. "Ale jak už jsem řekl, hlavní je, aby nastoupil proti České republice," dodal šéf kanadského týmu.

Kanaďané ve svém úvodním vystoupení na turnaji prohráli s celkem Švédska 2:5. Lemieux nastupoval nepravidelně a vypracoval si minimum gólových šancí.

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz