Lenko blahopřejeme, volali v Aši

23 2004
Aš - Stovky obyvatel Aše zaplnily v pondělí večer Poštovní náměstí. Nenechali si ujít příležitost, aby přivítali a především si prohlédli nejslavnější obyvatelku města - devatenáctiletou Lenku Hykovou. Těšili se, až jim sportovní střelkyně ukáže stříbrnou medaili, kterou získala na olympiádě v Aténách.

Na náměstí hrála z provizorního pódia pod nápisem „Lenko, blahopřejeme“ narychlo svolaná místní skupina Kartáč. Mnozí lidé z Aše a okolí teprve včera mohli zjistit, kdo je vlastně dívka, kterou ve městě potkávají.

„Dozvěděla jsem se od kamarádky, že vyhrála nějakou medaili na olympiádě, a tak bych ji chtěla vidět. Nevím vůbec, kdo to je, není nijak známá. Teď už asi ano,“ opravila se Nikola Šemrová z Aše.

„Viděla jsem ji jen jen jednou, v Ašských listech, před olympiádou a pak v televizi. To, co Lence, se zatím v Aši nikomu nepovedlo a asi ani nepovede,“ řekla třiadvacetiletá studentka z Aše Radka Freiberová.

„Moderuji tu většinu událostí a mám radost, že ta dnešní se týká Lenky, kterou jsem učila na základní škole. Znám ji jako drobnou, nenápadnou a obětavou dívčinu,“ uvedla učitelka Monika Zabloudilová.

„Je to něco úžasného. Jsem šťastná, že jsem medaili mohla vybojovat, zvláště pro Ašáky,“ řekla Lenka Hyková, která dostala několik obřích květin a plastovou pistoli na vodu. Tou na pódiu sestřelila připravený terč.

Autoři:

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Najdete na iDNES.cz