Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lenko blahopřejeme, volali v Aši

23 2004
Aš - Stovky obyvatel Aše zaplnily v pondělí večer Poštovní náměstí. Nenechali si ujít příležitost, aby přivítali a především si prohlédli nejslavnější obyvatelku města - devatenáctiletou Lenku Hykovou. Těšili se, až jim sportovní střelkyně ukáže stříbrnou medaili, kterou získala na olympiádě v Aténách.

Na náměstí hrála z provizorního pódia pod nápisem „Lenko, blahopřejeme“ narychlo svolaná místní skupina Kartáč. Mnozí lidé z Aše a okolí teprve včera mohli zjistit, kdo je vlastně dívka, kterou ve městě potkávají.

„Dozvěděla jsem se od kamarádky, že vyhrála nějakou medaili na olympiádě, a tak bych ji chtěla vidět. Nevím vůbec, kdo to je, není nijak známá. Teď už asi ano,“ opravila se Nikola Šemrová z Aše.

„Viděla jsem ji jen jen jednou, v Ašských listech, před olympiádou a pak v televizi. To, co Lence, se zatím v Aši nikomu nepovedlo a asi ani nepovede,“ řekla třiadvacetiletá studentka z Aše Radka Freiberová.

„Moderuji tu většinu událostí a mám radost, že ta dnešní se týká Lenky, kterou jsem učila na základní škole. Znám ji jako drobnou, nenápadnou a obětavou dívčinu,“ uvedla učitelka Monika Zabloudilová.

„Je to něco úžasného. Jsem šťastná, že jsem medaili mohla vybojovat, zvláště pro Ašáky,“ řekla Lenka Hyková, která dostala několik obřích květin a plastovou pistoli na vodu. Tou na pódiu sestřelila připravený terč.

Autoři:


Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...Najdete na iDNES.cz