Lenko blahopřejeme, volali v Aši

23 2004
Aš - Stovky obyvatel Aše zaplnily v pondělí večer Poštovní náměstí. Nenechali si ujít příležitost, aby přivítali a především si prohlédli nejslavnější obyvatelku města - devatenáctiletou Lenku Hykovou. Těšili se, až jim sportovní střelkyně ukáže stříbrnou medaili, kterou získala na olympiádě v Aténách.

Na náměstí hrála z provizorního pódia pod nápisem „Lenko, blahopřejeme“ narychlo svolaná místní skupina Kartáč. Mnozí lidé z Aše a okolí teprve včera mohli zjistit, kdo je vlastně dívka, kterou ve městě potkávají.

„Dozvěděla jsem se od kamarádky, že vyhrála nějakou medaili na olympiádě, a tak bych ji chtěla vidět. Nevím vůbec, kdo to je, není nijak známá. Teď už asi ano,“ opravila se Nikola Šemrová z Aše.

„Viděla jsem ji jen jen jednou, v Ašských listech, před olympiádou a pak v televizi. To, co Lence, se zatím v Aši nikomu nepovedlo a asi ani nepovede,“ řekla třiadvacetiletá studentka z Aše Radka Freiberová.

„Moderuji tu většinu událostí a mám radost, že ta dnešní se týká Lenky, kterou jsem učila na základní škole. Znám ji jako drobnou, nenápadnou a obětavou dívčinu,“ uvedla učitelka Monika Zabloudilová.

„Je to něco úžasného. Jsem šťastná, že jsem medaili mohla vybojovat, zvláště pro Ašáky,“ řekla Lenka Hyková, která dostala několik obřích květin a plastovou pistoli na vodu. Tou na pódiu sestřelila připravený terč.

Autoři:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.Najdete na iDNES.cz