Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lenko blahopřejeme, volali v Aši

23 2004
Aš - Stovky obyvatel Aše zaplnily v pondělí večer Poštovní náměstí. Nenechali si ujít příležitost, aby přivítali a především si prohlédli nejslavnější obyvatelku města - devatenáctiletou Lenku Hykovou. Těšili se, až jim sportovní střelkyně ukáže stříbrnou medaili, kterou získala na olympiádě v Aténách.

Na náměstí hrála z provizorního pódia pod nápisem „Lenko, blahopřejeme“ narychlo svolaná místní skupina Kartáč. Mnozí lidé z Aše a okolí teprve včera mohli zjistit, kdo je vlastně dívka, kterou ve městě potkávají.

„Dozvěděla jsem se od kamarádky, že vyhrála nějakou medaili na olympiádě, a tak bych ji chtěla vidět. Nevím vůbec, kdo to je, není nijak známá. Teď už asi ano,“ opravila se Nikola Šemrová z Aše.

„Viděla jsem ji jen jen jednou, v Ašských listech, před olympiádou a pak v televizi. To, co Lence, se zatím v Aši nikomu nepovedlo a asi ani nepovede,“ řekla třiadvacetiletá studentka z Aše Radka Freiberová.

„Moderuji tu většinu událostí a mám radost, že ta dnešní se týká Lenky, kterou jsem učila na základní škole. Znám ji jako drobnou, nenápadnou a obětavou dívčinu,“ uvedla učitelka Monika Zabloudilová.

„Je to něco úžasného. Jsem šťastná, že jsem medaili mohla vybojovat, zvláště pro Ašáky,“ řekla Lenka Hyková, která dostala několik obřích květin a plastovou pistoli na vodu. Tou na pódiu sestřelila připravený terč.

Autoři:


Nejčtenější

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.czmobilní verze